A Korean Odyssey

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

A Korean Odyssey (hangul: 화유기 Hwayugi) – południowokoreański serial telewizyjny emitowany na antenie tvN. Został wyreżyserowany przez siostry Hong i jest współczesnym spin-offem chińskiej powieści klasycznej Wędrówka na Zachód. Serial był emitowany w soboty i niedziele o 21:00 od 23 grudnia 2017 roku do 4 marca 2018 roku, liczy 20 odcinków. Główne role odgrywają w nim Lee Seung-gi, Cha Seung-won, Oh Yeon-seo, Lee Hong-gi oraz Jang Gwang.

Serial jest dostępny, pt. A Korean Odyssey, za pośrednictwem platformy Netflix z napisami w różnych językach, w tym polskim.

Według danych opublikowanych przez Nielsen Korea, premierowy odcinek A Korean Odyssey był najczęściej oglądanym programem w swoim przedziale czasowym, w tym zarówno spośród telewizji kablowej jak i kanałów publicznych. Ponadto pobił rekord najwyższej oglądalności pierwszego odcinka serialu telewizyjnego w grupie widzów w wieku 20-49 lat według Nielsen Korea.

24 grudnia emisja 2. odcinka była wielokrotnie przerywana długimi reklamami komercyjnymi, podczas których tvN wyświetlał komunikat informujący o „wewnętrznych problemach opóźniających emisję”, aż ostatecznie transmisja została całkowicie przerwana. Stacja tvN opublikowała przeprosiny, stwierdzając, że nastąpiły „opóźnienia w procesie postprodukcji” i że „sfinalizowana wersja drugiego odcinka zostanie wyemitowana 25 grudnia o godzinie 18:10 (KST)”.

23 grudnia 2017 roku na planie serialu doszło do wypadku, podczas którego członek personelu został poważnie ranny.

Daj nam znać

A Korean Odyssey

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]