Agi Bagi

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Agi Bagi – polski serial animowany metodą 3D stworzony przez Tomasza Niedźwiedzia i Bartosza Słomkę. Serial produkowany jest przez firmę Badi Badi. Projekt współfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Pierwszy sezon serialu ukazał się w 2015 roku, drugi w 2016. Premiera sezonu 3 odbyła się w roku 2018. Aktualnie w produkcji jest czwarty sezon serii.

Prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu zostały sprzedane firmie Your Family Entertainment oraz Jim Jam International jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Dzięki temu premiera pierwszego sezonu odbyła się w 40 krajach. W trakcie rozwoju projektu liczba ta zwiększyła się i w listopadzie 2017 osiągnęła poziom 64 krajów. W Polsce serial można oglądać na kanałach TVP ABC, Polsat JimJam oraz w serwisach VOD: Ipla, Player, strefabajek.pl, chilli.tv, Sala Kinowa Premium na YouTube. Ponadto serial został wydany na DVD.
Od 15 maja 2020 roku serial dostępny jest na platformie Netflix Polska.

Serial opowiada o przygodach dwóch głównych bohaterów – Bodzia i Zibiego, mieszkańców planety Agi Bagi. Ich perypetie są tłem dla historii wzajemnych relacji Agingów i Bagingów, czyli dwóch plemion, które zamieszkują planetę. Agingi przypominające nieco ślimaki, a trochę zajączki, zajmują się sadzeniem i hodowlą roślin. Po drugiej stronie planety żyją Bagingi – stworzenia lubujące się w środowisku błotnisto–wodnym. Żyją w korzeniach agingańskich roślin. Agingi i Bagingi tworzą połączony z naturą ekosystem i wspólnie dbają o górną i dolną część roślinności. Każdy odcinek to osobna opowieść o naturalnych zależnościach i niemal w każdym z odcinków Bodzio i Zibi z pomocą postaci drugo- i trzecioplanowych, jak Wódz, Gadzina, Pan Księżyc, Siłacz, Felek i Myfka czy Gligluki przywracają ład i naturalną harmonię na planecie Agi Bagi.

Według producenta, serial ma walory edukacyjne, przede wszystkim traktując o środowisku i ekologii.

Daj nam znać

Agi Bagi

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]