Altered Carbon

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Altered Carbon (w Polsce znany jest również pod tytułem Modyfikowany węgiel) – amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez Virago Productions, Mythology Entertainment, Phoenix Pictures oraz Skydance Television, będący luźną adaptacją powieści Modyfikowany węgiel autorstwa Richarda Morgana.

Wszystkie odcinki pierwszej serii zostały udostępnione 2 lutego 2018 roku na platformie internetowej Netflix.

Akcja serialu dzieje się w dalekiej przyszłości, w którym ludzie pokonali śmierć. Ludzie zmieniają jedynie ciała, a prawdziwą śmierć powoduje zniszczenie implantu. Serial skupia się na postaci Takeshiego Kovacsa, elitarnego najemnika, który zostaje ożywiony przez bogacza, Laurensa Bancrofta. Kovacs musi rozwiązać zagadkę, kto zamordował Bancrofta, gdyż jego kopia nie pamięta 48 godzin przed śmiercią.

21 stycznia 2016 roku platforma Netflix zamówiła pierwszą serię dramatu.

W maju 2016 roku poinformowano, że główną rolę zagra Joel Kinnaman. W połowie lipca 2016 roku Renée Elise Goldsberry dołączyła do obsady. W sierpniu 2016 roku ogłoszono, że do serialu dołączyli: James Purefoy jako Laurens Bancroft, Martha Higareda jako Kristin Ortega i Dichen Lachman jako Reileen Kawahara. W kolejnym miesiącu obsada powiększyła się o Chrisa Connera, Ato Essandoha, Trieu Trana oraz Marlene Forte. W listopadzie 2016 roku poinformowano, że Byron Mann i Kristin Lehman otrzymali rolę: O.G. Kovacs/Dimitria Kadmina i Miriama Bancrofta. W lutym 2017 roku ogłoszono, że w serialu zagra Tamara Taylor. Pod koniec marca 2017 roku poinformowano, że Adam Busch otrzymał rolę Mickeya.
22 lutego 2019 roku platforma Netflix przedłużyła serial o drugi sezon.

2019

Daj nam znać

Altered Carbon

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]