Bates Motel (serial telewizyjny)

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from Red Carpet Report on Mingle Media TV from Culver City, USA

Bates Motel – amerykański serial grozy wyprodukowany przez American Genre, Carlton Cuse Productions, Kenny Ehrin Productions i Universal Television.

Serial stanowi prequel do filmu Alfreda Hitchcocka Psychoza z 1960 roku (na podstawie powieści Roberta Blocha o tej samej nazwie). Przedstawia życie Normana Batesa (Freddie Highmore) i jego matki Normy (Vera Farmiga), przed wydarzeniami w filmie, choć w innym fikcyjnym mieście (White Pine Bay w stanie Oregon, w przeciwieństwie do filmu Fairvale w Kalifornii) oraz w nowoczesnych wnętrzach. Historia Bates Motel różni się od filmu Psychoza IV: Początek, który również jest prequelem pierwszego filmu.

Światowa premiera serialu miała miejsce 18 marca 2013 roku na antenie A&E. W Polsce premiera serialu odbyła się 14 kwietnia 2013 roku na kanale 13th Street Universal, jednak na jego antenie został wyemitowany tylko 1 sezon.
Serial był emitowany również w okresie od 5 marca do 15 maja 2016 roku przez TVP2 pod nazwą Psychoza. Podczas emisji wyświetlono dwa sezony.

W USA drugi sezon skończył się z sukcesem, a A&E przedłużył serial o kolejne serie. Dnia 23 lipca 2016 roku, stacja A&E ogłosiła zakończenie produkcji serialu po 5 sezonie, który będzie finałową serią.

Serial rozpoczyna się w Arizonie śmiercią męża Normy, zabitego przez Normana podczas jednej z jego utraty świadomości. Po tym wydarzeniu Norma odkupuje motel położony w nadmorskiej miejscowości White Pine Bay w stanie Oregon, gdzie zamierza rozpocząć z synem nowe życie. Kolejne sezony ukazują rozwój choroby psychicznej Normana, która staje się coraz bardziej niebezpieczna. Norma stara się chronić swojego syna, w którym rozbudzają się mordercze skłonności.

Daj nam znać

Bates Motel (serial telewizyjny)

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]