Beasts of No Nation

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from (Photo/Sarah E. Freeman/Grady College, freemans@uga.edu in New York City, Georgia, on Saturday, May 21, 2016)

Beasts of No Nation – amerykański dramat wojenny z 2015 roku, w reżyserii i według scenariusza Cary’ego Fukunagi. Adaptacja powieści pod tym samym tytułem z 2005 roku, autorstwa pisarza nigeryjskiego pochodzenia – Uzodinmy Iweali (tytuł książki zaczerpnął on od nazwy albumu Feli Kuti’ego z 1989 roku).

Światowa premiera filmu miała miejsce 3 września 2015 roku, podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, w ramach którego obraz brał udział w Konkursie Głównym. Na tym wydarzeniu aktor Abraham Attah otrzymał nagrodę im. Marcello Mastroianniego. Następnie film był prezentowany na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Toronto, Telluride, Londynie i Karlowych Warach.

Zobacz więcej  Lista odcinków serialu Shooter

Z uwagi na fakt, że jednym z dystrybutorów był Netflix, premiery filmu dla poszczególnych państw odbywały się w internecie, za pośrednictwem tej platformy.

Zdjęcia do filmu kręcone były w drugiej połowie 2014 roku na terenie Regionu Wschodniego w Ghanie (głównie w mieście Koforidua) oraz osadzie Ezile Bay koło wsi Akwidaa nad Zatoką Gwinejską (w dystrykcie Ahanta West, w Regionie Zachodnim).

Zobacz więcej  Rojst (serial)

Akcja inspirowana jest wydarzeniami wojny domowej w Sierra Leone, trwającej od 23 marca 1991 do 18 stycznia 2002, a skupia się głównie na problemie „dzieci-żołnierzy”.

Was this post helpful?

Beasts of No Nation

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator