Crash Landing on You

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from NewsInStar

Crash Landing on You (hangul: 사랑의 불시착 Sarang-ui bulsichak) – południowokoreański serial telewizyjny emitowany na antenie tvN. Był emitowany od 14 grudnia 2019 do 16 lutego 2020 roku, w soboty i niedziele o 21:00, liczy 16 odcinków. Główne role odgrywają w nim Hyun Bin, Son Ye-jin, Kim Jung-hyun i Seo Ji-hye. Seria jest udostępniona za pośrednictwem platformy Netflix, także w Polsce.

Ostatni odcinek osiągnął najwyższą oglądalność 21,683%, drugą wśród seriali koreańskich spośród telewizji kablowych w dniu jego premiery.

Serial opowiada historię Yoon Se-ri, kobiety z Korei Południowej, która wskutek wichury przypadkowo rozbija się na terenie Korei Północnej.

Proces produkcji okazał się niezwykle skrupulatny, ze względu na relacje Korei Południowej z Koreą Północną, w których rozgrywa się większość fabuły. Unikano użycia słowa „Przewodniczący” w odniesieniu do przywódców Korei Północnej, a przypinki do klap ubrań w Korei Północnej noszone przez członków obsady grających role Północnokoreańczyków były o jedną trzecią mniejsze niż w rzeczywistości.

Kierownik ds. rekwizytów, Joo Dong-man, powiedział, że załoga nie miała „przewodnika po wielu przeszkodach, przez które musieli przejść – umiejętnie i delikatnie – aby dokładnie przedstawić kraj, unikając krytyki”. Pracowali we współpracy z Północnokoreańczykami mieszkającymi w Korei Południowej i z informacjami z badań.

Pierwsze czytanie scenariusza odbyło się 31 lipca 2019 roku w Sangam-dong, w Seulu, a zdjęcia za granicą rozpoczęły się pod koniec sierpnia 2019 roku. Sceny z Korei Północnej zostały nakręcone w Korei Południowej i Mongolii. Sceny, które miały miejsce w Szwajcarii zostały nakręcone na miejscu.

Serial, po rozpoczęciu emisji, zajął 4. pozycję na liście najwyżej ocenianych koreańskich seriali telewizji kablowej. Oglądalność ostatniego odcinka była drugą wśród seriali koreańskich spośród telewizji kablowych. Crash Landing on You okazał się też być hitem w całej Azji, szczególnie w Indonezji, Malezji, na Filipinach i Tajlandii. Finał był najpopularniejszym tematem na Twitterze, a hasztag #CrashLandingOnYouFinale znalazł się na szczycie listy na kilka godzin przed emisją odcinka. Crash Landing on You pojawił się również jako jeden z najpopularniejszych programów na Netflixie (który jest właścicielem praw do dystrybucji poza Koreą Południową) i cieszył się powszechną popularnością nawet po zakończeniu emisji programu w Korei.

Sukces tego serialu pomógł zwiększyć sprzedaż markowych produktów dzięki ich lokowaniu – m.in. główni bohaterowie przedstawieni przez Hyun Bina i Son Ye-jin zamawiali Gold Olive Chicken z BBQ, którego sprzedaż dzięki serialowi poprawiła się o 100%. Nastąpił także wzrost sprzedaży kolczyków Swarovskiego noszonych przez Son Ye-jin.

Daj nam znać

Crash Landing on You

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]