Dacre Montgomery

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from Gage Skidmore

Dacre Montgomery (ur. 22 listopada 1994 w Perth) – australijski aktor, który wystąpił w filmie Power Rangers (2017) i serialu Stranger Things.

Urodził się w Perth w Australii jako syn Kanadyjki Judith Barrett-Lennard i Nowozelandczyka Scotta Montgomery’ego-Harveya. Jego rodzice pracowali w branży filmowej. W wieku dziesięciu lat zapisał się na lekcje aktorstwa. Ukończył Mount Lawley Senior High School. W 2015 rozpoczął studia w Western Australian Academy of Performing Arts przy Uniwersytecie Edith Cowan. Kilka miesięcy przed ukończeniem akademii, przyjął rolę Jasona Scotta, czerwonego Rangera i przywódcy gangu w filmie Power Rangers (2017) u boku Elizabeth Banks i Bryana Cranstona, za którą był nominowany do Teen Choice Awards.

Kiedy ogłoszono castingi do roli Billy’ego Hargrove w drugim sezonie serialu Netflix Stranger Things, Montgomery był w Perth. Po jednej rozmowie przez Skype’a z reżyserami, braćmi Mattem i Rossem Dufferami, otrzymał angaż. Po raz pierwszy zobaczyli się osobiście pierwszego dnia na planie. Za występ zdobył nominację do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych i MTV Movie Award.

Daj nam znać

Dacre Montgomery

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]