Daredevil (sezon 2)


Image by/from Marvel Studios / Netflix

Drugi sezon amerykańskiego serialu Daredevil opowiada historię Matta Murdocka, niewidomego prawnika, który dzięki wyczulonym pozostałym zmysłom i umiejętnościami walki wręcz, zwalcza przestępczość w Nowym Jorku jako zamaskowany superbohater Daredevil.

Showrunnerami drugiego sezonu są Douglas Petrie i Marco Ramirez. W głównych rolach występują: Charlie Cox, Elden Henson, Deborah Ann Woll, Rosario Dawson, Jon Bernthal, Élodie Yung, Stephen Rider i Vincent D’Onofrio.

Całość sezonu, składającego się z 13 odcinków, została wyemitowana równocześnie na platformie Netflix 18 marca 2016 roku zarówno w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

21 lipca 2016 roku został ogłoszony trzeci sezon serialu.

7 marca 2016 roku odbyła się premiera pierwszych dwóch odcinków w Paryżu we Francji, a 10 marca tego samego roku w Nowym Jorku. Podczas obu wydarzeń uczestniczyła obsada i produkcja serialu oraz zaproszeni specjalni goście. Premierom tym towarzyszył czerwony dywan oraz szereg konferencji prasowych.

Całość sezonu, składająca się z 13 odcinków, została wyemitowana równocześnie na platformie Netflix 18 marca 2016 roku zarówno w Stanach Zjednoczonych i w Polsce.

Sezon został wydany 22 sierpnia 2017 roku na DVD i Blu-ray w Stanach Zjednoczonych.

Murdock i Natchios pokonują napastników Yakuzy. Natchios uważa, że Yakuza ma jakiś większy cel w Nowym Jorku. Murdock niechętnie zgadza się jej pomóc po warunkiem, że po zakończeniu sprawy Nachios opuści Nowy Jork. Murdock, Nelson i Page spotykają się z obrońcą z urzędu Castle’a, który informuje ich, że Reyes zamierza połączyć morderstwa Castla’a z innymi poza Nowym Jorkiem, aby uzyskać dla niego karę śmierci. Murdock i Page przekonują Nelsona, że sami powinni się zająć jego sprawą, aby ochronić Castle’a przed Reyes i dowiedzieć się, co się stało z nim i jego rodziną.

Zobacz więcej  Good Girls

W styczniu 2015 roku Ted Sarandos, dyrektor programowy Netflixa, zapewnił, że wszystkie seriale tworzone przy współpracy z Marvelem mają szansę na kolejne sezony. 21 kwietnia 2015 roku został ogłoszony drugi sezon serialu z premierą w 2016 roku. Poinformowano, że na stanowisku twórcy serialu Stevena S. DeKnighta zastąpią Douglas Petrie i Marco Ramirez, którzy współpracowali z nim przy pierwszym sezonie. Natomiast sam DeKnight zostanie konsultantem serialu.

W kwietniu 2015 roku Charlie Cox potwierdził powrót w tytułowej roli. W maju 2015 roku potwierdzono powrót Rosario Dawson w roli Claire Temple. W czerwcu 2015 roku poinformowano, że Jon Bernthal wcieli się w rolę Franka Castle / Punishera oraz Elden Henson i Deborah Ann Woll powrócą w rolach Foggy’ego i Karen. W lipcu 2015 roku do obsady dołączyli Élodie Yung w roli Elektry i Matt Gerald jako Melvin Potter. We wrześniu 2015 roku do głównej obsady sezonu dołączył Stephen Rider jako Blake Tower. W tym samym miesiącu poinformowano, że Scott Glenn powróci w trzech odcinkach sezonu jako Stick. W październiku ujawniono, że Peter McRobbie powróci jako Lantom. W lutym 2016 roku ujawniono, że Royce Johnson powróci jako Brett Mahoney.

Zobacz więcej  Dochodzenie (serial telewizyjny)

W kwietniu 2015 roku Cox poinformował, że zdjęcia do drugiego sezonu rozpoczną się w drugiej połowie 2015 roku, rozpoczęły się one w lipcu, a zakończyły w grudniu 2015 roku. Był on w całości kręcony w Nowym Jorku.

10 października 2015 roku serial był promowany podczas New York Comic Con, gdzie na panelu pojawiła się obsada i produkcja oraz pokazano fragmenty drugiego sezonu. 15 lutego 2016 roku zaprezentowano pierwszy zwiastun sezonu, a 25 lutego jego drugą część. 15 marca 2016 roku pokazano ostateczny zwiastun sezonu.

W serwisie Rotten Tomatoes krytycy przyznali wynik 74% ze średnią ocen 7,05/10. Na portalu Metacritic pierwszy sezon otrzymał od krytyków 68 punkty na 100.

Was this post helpful?

Daredevil (sezon 2)

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator