Designated Survivor

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Designated Survivor – amerykański serial telewizyjny (dramat polityczny, thriller) wyprodukowany przez Genre Films, The Mark Gordon Company oraz ABC Studios. Twórcą serialu jest David Guggenheim. Serial jest emitowany od 21 września 2016 roku przez ABC. 29 września 2016 roku, stacja ABC ogłosiła zamówienie pełnego sezonu. W Polsce serial dostępny jest na platformie Netflix – pierwsze dziesięć odcinków publikowano dzień po premierze w USA, aktualnie opóźnienie wynosi około trzech tygodni. Natomiast w telewizji serial będzie emitowany od 7 stycznia 2019 roku przez AXN.

12 maja 2018 roku, stacja ABC ogłosiła zakończenie produkcji serialu po dwóch sezonach.

6 września 2018 roku, platforma Netflix przejęła serial i zamówiła trzecią serię. Pod koniec lipca 2019, Netflix ogłosił zakończenie produkcji.

Fabuła serialu osnuta jest wokół prezydentury Thomasa Kirkmana, pierwotnie niższego rangą urzędnika gabinetu swojego poprzednika, który zginął wraz z całym rządem Stanów Zjednoczonych i niemal wszystkimi członkami Kongresu. Niedoświadczony w polityce i nieprzygotowany do objęcia najwyższego urzędu w kraju Thomas Kirkman – wyznaczony ocalały (designated survivor) na wypadek śmierci prezydenta, wiceprezydenta i wszystkich członków Kongresu w konstytucyjnej kolejności sukcesji – po skutecznym zamachu nieznanych sprawców obejmuje urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, zmagając się z przeciwnościami politycznymi. Polityka w Waszyngtonie służy jednak jedynie za tło prowadzonego przez agentkę FBI Hannę Wells – główną obok prezydenta Kirkmana bohaterkę serialu – śledztwa nad rozwikłaniem skomplikowanej intrygi głęboko zakonspirowanej organizacji, dla której zgładzenie wszystkich czynnych polityków federalnych kraju, stanowi dopiero wstęp do objęcia władzy i zmiany ustroju Stanów Zjednoczonych.

15 grudnia 2015 roku, Kiefer Sutherland został obsadzony w głównej roli. W lutym 2016 roku, ogłoszono, że Kal Penn, Maggie Q, Natascha McElhone oraz Italia Ricci dołączyli do serialu. W tym samym miesiącu do serialu dołączył Adam Canto, który wcieli się w rolę Aarona Shore, a 2 marca 2016 roku, ogłoszono, że LaMonica Garrett znany z serialu Synowie Anarchii dołączył do obsady. 26 marca 2016 roku, Tanner Buchanan i Mckenna Grace dołączyli do thrillera jako dzieci nowego prezydenta. 7 maja 2016 roku, stacja ABC zamówiła pierwszy sezon serialu na sezon telewizyjny 2016/17. W lipcu 2016 roku, ogłoszono, że Malik Yoba i Virginia Madsen dołączyli do serialu w rolach powracających. 5 sierpnia 2016 roku, Ashley Zukerman dołączył do Designated Survivor, a 14 września 2016 roku, Mykelti Williamson znany z serialu 24 Godziny, dołączył do serialu w roli powracającej. W listopadzie 2016 roku, ogłoszono, że w roli powracającej pojawi się Mariana Klaveno jako Brooke Mathison. W lutym 2017 roku, poinformowano, że Geoff Pierson pojawi się w serialu jako Cornelius Moss.
W maju 2017 roku, ogłoszono, że głównym prowadzącym serialu został Keith Eisner .
12 maja 2017 roku, stacja ABC ogłosiła zamówienie drugiego sezonu.
Pod koniec czerwca 2017 roku, poinformowano, że Paulo Costanzo dołączył do obsady w drugim sezonie jako Lyor Boone oraz Virginia Madsen odchodzi z serialu.
W lipcu 2017 roku, podano, że Ben Lawson dołączył jako Damian Rennett

Daj nam znać

Designated Survivor

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator