Dom z papieru

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from Atresmedia

Dom z papieru (hiszp. La casa de papel, ang. Money Heist, wł. La casa di carta) – hiszpański serial sensacyjny z 2017 roku. Serial początkowo był transmitowany na hiszpańskim kanale Antena 3, ale nie cieszył się zbytnią popularnością. Natomiast gdy serial przejęła platforma Netflix, zyskał on miliony fanów na całym świecie.

Sezon 1

Tajemniczy człowiek ukrywający się pod pseudonimem „Profesor” rekrutuje grupę przestępców o różnych umiejętnościach. Celem jest dokonanie skoku stulecia – napadu na hiszpańską mennicę. Gdy dochodzi do realizacji planu, ludzie „Profesora” zajmują obiekt i biorą zakładników.

Sezon 2

Helsinky dusi Oslo, by ten nie musiał się męczyć. Arturo wciąż planuje ucieczkę z mennicy. Tymczasem Raqel kontynuuje poszukiwania Profesora nie wiedząc że z nim się spotyka. W trakcie sezonu „Moskwa” zostaje postrzelony. Żegna się z przyjaciółmi i synem, po czym umiera. W finale sezonu „Profesor” dostaje się tunelem do mennicy wraz z drużyną, biorą pieniądze i uciekają, a „Berlin” zostaje w mennicy by zatrzymać policję i wielokrotnie zostaje postrzelony. Gang rozchodzi się w różne strony świata. Po roku Raqel spotyka „Profesora” i zaczynają wszystko od nowa.

Zobacz więcej  Kajtuś

Serial pokazuje opór i bunt wobec władzy, rządu i osób sterujących światem. Przez wszystkie sezony przewija się słynna włoska piosenka pt. Bella Ciao, która była kiedyś hymnem antyfaszystów we Włoszech. Dzisiaj wiele organizacji, aktywistów i osób, którzy chcą pokazać bunt przeciwko władzy, zakładają słynny strój bohaterów serialu i śpiewają tę piosenkę.

Zobacz więcej  Eddie Anthony Ramirez

Strój głównych bohaterów składa się z czerwonego kombinezonu, maski Salvadora Dalego i czarnych butów.

Sezon pierwszy La casa de papel ma 13 odcinków, natomiast sezon drugi 9 odcinków. Akcja pierwszego i drugiego sezonu ma miejsce w serialowej hiszpańskiej mennicy narodowej. Sezon trzeci, zarówno jak sezon czwarty posiadają po 8 odcinków na sezon i kręcone są w zupełnie innym miejscu – serialowym Banku Hiszpanii. Produkcja serialu potwierdziła premierę 5 sezonu i zarazem zakończenie serialu na 5 sezonie.

Was this post helpful?

Dom z papieru

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator