Jak oglądać Dr. Who and the Daleks na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Dr. Who and the Daleks

Dr Who wśród Daleków (org. Dr. Who and the Daleks) – brytyjski film science-fiction z 1965 roku, wyreżyserowany przez Gordona Flemynga i napisany przez Terry’ego Nationa i Miltona Subotsky’ego. Fabuła filmu bardzo silnie opiera się na brytyjskim serialu science-fiction pt. Doktor Who. Jest to pierwszy z dwóch filmów tego reżysera nakręconych w latach 60. XX wieku, który jest związany z tym serialem. Film przedstawia Petera Cushinga w roli doktora Who, Robertę Tovey w roli Susan, Jennie Linden w roli Barbary i Roya Castle’a w roli Iana.

Fabuła filmu opiera się na siedmioodcinkowej historii Doktora Who pod tytułem The Daleks. Był również pierwszą produkcją związaną z Doktorem Who, nakręconą w technikolorze i w formacie panoramicznym.

Postać doktora, głównego protagonisty filmu (jak i jego kontynuacji), nie jest uznawana za kanoniczne wcielenie serialowej wersji Doktora, głównie ze względu na istotne zmiany wprowadzone w filmach. Doktor Cushinga jest ekscentrycznym wynalazcą o nazwisku Who, który zbudował swoją TARDIS, podczas gdy serialowy Doktor jest obcym z kosmosu, który ukradł swoją TARDIS. Dodatkowo w filmie wprowadzono także zmiany względem innych postaci, m.in. Barbara w filmie jest wnuczką głównego protagonisty, a nie nauczycielką Susan.

W Polsce film ten został wyemitowany po raz pierwszy 6 października 1979 roku w Programie I Telewizji Polskiej.

Dr. Who and the Daleks na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: Dr. Who and the Daleks
  • Rok produkcji: 1965
  • Ocena: 5 / 10
  • Reżyseria: Gordon Flemyng
  • Obsada: Peter Cushing; Roy Castle; Jennie Linden; Roberta Tovey; Barrie Ingham; Geoffrey Toone; Michael Coles; John Bown; Yvonne Antrobus; Mark Petersen
  • Kraj produkcji: Great Britain
  • Czas trwania: 82 minut
  • Kategoria: Fantasy

Poza Dr. Who and the Daleks na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Dr. Who and the Daleks na Netflix?

Daj nam znać

Jak oglądać Dr. Who and the Daleks na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]