Jak oglądać Philadelphia na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać Philadelphia przez VPN. Zobacz Philadelphia z 1993 roku oceniony na 7.8 na 10 punktów.

Philadelphia

Ride 2 The Death "A Philadelphia Story" (Trailer 1)

Filadelfia (ang. Philadelphia, wym. /ˌfɪləˈdɛlfiə/) – miasto na północno-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, w stanie Pensylwania, u ujścia rzeki Delaware do Atlantyku. Największe pod względem liczby ludności miasto w Pensylwanii i szóste w kraju.

Zgodnie z danymi z 2013, w Filadelfii mieszka 1 553 165 osób, a w zespole miejskim określanym jako Delaware Valley powyżej 6 mln (5. miejsce w kraju). Miasto jest również siedzibą hrabstwa Filadelfia, którego granice pokrywają się z obecnymi granicami miasta. Miasto posiada dwie, używane potocznie, nazwy: Philly i The City of Brotherly Love (Miasto braterskiej miłości). Nazwa miasta pochodzi z greki – Φιλαδέλφεια – i oznacza braterską miłość (philos – „kochany, przyjaciel, kochający”; adelphos – „brat”).

Będąca ośrodkiem handlowym, edukacyjnym i kulturowym Filadelfia była niegdyś drugim po Londynie miastem w Imperium Brytyjskim i centrum geograficzno-politycznym pierwotnych trzynastu kolonii. Duży wkład w rozwój miasta miała działalność Benjamina Franklina. Powstało tu wiele idei związanych z rewolucją i niepodległością Stanów Zjednoczonych. Było to również największe miasto USA i jego pierwsza stolica, aż do utworzenia Waszyngtonu.

Philadelphia na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: Philadelphia
  • Rok produkcji: 1993
  • Ocena: 7.8 / 10
  • Reżyseria: Jonathan Demme
  • Obsada: Tom Hanks; Denzel Washington; Jason Robards; Antonio Banderas; Roberta Maxwell; Jason Robards; Joanne Woodward; Anna Deavere Smith; Stephanie Roth Haberle; Lisa Talerico; Buzz Kilman; Chandra Wilson; Bradley Whitford; Mary Steenburgen
  • Kraj produkcji: United States
  • Czas trwania: 125 minut
  • Kategoria: Dramat

Poza Philadelphia na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Philadelphia na Netflix?

Daj nam znać

Jak oglądać Philadelphia na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]