Jak oglądać Pulp Fiction na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać Pulp Fiction przez VPN. Zobacz Pulp Fiction z 1994 roku oceniony na 9 na 10 punktów.

Pulp Fiction

Pulp Fiction - Jules and his Bible Verse

Pulp Fiction – amerykański film kryminalny z 1994 roku w reżyserii Quentina Tarantino, oparty na scenariuszu Tarantino i Rogera Avary’ego. Film, w którym występują John Travolta, Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Tim Roth, Ving Rhames i Uma Thurman, opowiada kilka epizodów rozgrywających się w przestępczym Los Angeles. Tytuł filmu nawiązuje do popularnych w połowie XX wieku magazynów i powieści kryminalnych, które charakteryzowały się drastyczną przemocą i błyskotliwymi dialogami.

Tarantino napisał Pulp Fiction na przełomie 1992 i 1993 roku, włączając doń sceny, które Avary pierwotnie napisał na potrzeby Prawdziwego romansu (1993). Jego akcja rozgrywa się w porządku niechronologicznym. Film od początku cechuje autotematyzm, poczynając od planszy tytułowej, która podaje dwie słownikowe definicje słowa pulp. Sporą część filmu zajmują monologi i swobodne rozmowy o charakterze eklektycznym, a jego scenariusz charakteryzuje się połączeniem ironicznego humoru oraz drastycznej przemocy. O ile TriStar Pictures odrzuciło scenariusz Tarantino i Avary’ego, współtwórca wytwórni Miramax Harvey Weinstein był zachwycony, po czym w pełni sfinansował produkcję filmu.

Pulp Fiction zdobyła Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes w 1994 roku, odnosząc wielki sukces komercyjny i zdobywając przeważnie pozytywne recenzje. Ponadto była nominowana do siedmiu Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, a Tarantino i Avary zdobyli statuetkę za najlepszy scenariusz oryginalny. Film Tarantino wywarł znaczący wpływ na rozwój kina niezależnego.

Pulp Fiction jest powszechnie uznawana za arcydzieło Tarantino, a szczególnym uznaniem cieszy się jej scenariusz. Jej autotematyzm, niekonwencjonalna struktura, a także pastisz i hołd dla licznych filmów sprawiły, że krytycy określali ją mianem przełomowego filmu postmodernistycznego. W 2008 roku magazyn „Entertainment Weekly” uznał Pulp Fiction za najlepszy film powstały po 1983 roku, a dzieło Tarantino pojawiło się na listach wielu krytyków największych filmów, jakie kiedykolwiek powstały. W 2013 roku Pulp Fiction została poddana konserwacji przez National Film Registry jako film „ważny kulturowo, historycznie lub estetycznie”.

Pulp Fiction na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: Pulp Fiction
  • Rok produkcji: 1994
  • Ocena: 9 / 10
  • Reżyseria: Quentin Tarantino
  • Obsada: John Travolta; Samuel L. Jackson; Uma Thurman; Tim Roth; Harvey Keitel; Maria De Medeiros; Christopher Walken; Amanda Plummer; Bruce Willis; Ving Rhames; Rosanna Arquette; Steve Buscemi; Eric Stoltz
  • Kraj produkcji: United States
  • Czas trwania: 154 minut
  • Kategoria: Gangsterskiskiskiski

Poza Pulp Fiction na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Pulp Fiction na Netflix?

Daj nam znać

Jak oglądać Pulp Fiction na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]