Jak oglądać Silicon Valley na HBO za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Silicon Valley

SILICON VALLEY Season 6 Trailer (2019) HBO

Dolina Krzemowa (ang. Silicon Valley) – nazwa nadana północnej części Doliny Santa Clara, która znajduje się w amerykańskim stanie Kalifornia. Region od lat 50. XX wieku stanowi centrum amerykańskiego sektora zaawansowanych (ang. high-tech) technologii i jest siedzibą wielu korporacji transnarodowych.

Termin został utworzony przez amerykańskiego dziennikarza Dona C. Hoeflera w 1971 roku. Korzystne warunki do rozwoju przedsiębiorczości, działalność Stanford University i niskie w tamtym czasie ceny nieruchomości przyczyniły się do dynamicznego rozwoju Doliny.

Wiele państw i regionów usiłuje powtórzyć sukces Doliny Krzemowej z ograniczonym skutkiem. Dolina Krzemowa charakteryzuje się położeniem w pobliżu uniwersytetów i rządowych centrów badawczych, dużą liczbą wykształconych pracowników i dostępem do venture capital. Czynniki te nie są unikalne dla Doliny Krzemowej. Według Barry’ego Jaruzelskiego o sukcesie decyduje to, że, w porównaniu z amerykańskimi przedsiębiorstwami wydającymi najwięcej na badania i rozwój, przedsiębiorstwa z Doliny Krzemowej posiadają strategie innowacyjne w znacznie większym stopniu zorientowane na potrzeby użytkowników, decyzje o strategii innowacyjnej są podejmowane na najwyższym szczeblu przedsiębiorstwa i jest ona bardziej zintegrowana z ogólną strategią biznesową.

Silicon Valley na HBO w pigułce:

  • Tytuł: Silicon Valley
  • Ograniczenia wiekowe: R
  • Ocena: 94 / 100
  • Lata emisji: 2010-2019

Poza Silicon Valley na HBO warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Silicon Valley na HBO?

Daj nam znać

Jak oglądać Silicon Valley na HBO za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]