Jak oglądać Tenure na Netflix za darmo?

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Tenure

Tenure – termin angielski oznaczający stałą posadę (etat), najczęściej jednak używany w kontekście akademickim (także w polskim żargonie uniwersyteckim) jako określenie posady z gwarancją zatrudnienia.

W Stanach Zjednoczonych tenure wiąże się z awansem ze stanowiska assistant professor (odpowiednik adiunkta) na associate professor (odpowiednik profesora nadzwyczajnego) lub bezpośrednio na professor (inaczej full professor, czyli pełnoprawny profesor). Adiunkt ma od 6 do 7 lat na wykazanie swoim dorobkiem, że zasługuje na tenure; po jego uzyskaniu w zasadzie nie można go już zwolnić (wyjąwszy przestępstwa, zaniedbania pracownicze i tym podobne zachowania). Na niektórych uczelniach (np. MIT) tenure uzyskuje się osobno i niezależnie od awansów na kolejne stanowiska (w szczególności typowe jest uzyskanie najpierw stanowiska associate professor, a dopiero później tenure, przyznanego już bez jednoczesnego awansu).

Celem systemu tenure jest zapewnienie pracownikom naukowym niezależności od nacisków uczelni – jest to akademicki odpowiednik instytucji immunitetu poselskiego lub sędziowskiego. Ponieważ tenure uniemożliwia zwolnienie profesora, dopóki ten nie zaniedbuje obowiązków zawodowych, może on swobodnie się angażować w niepopularne badania bez obawy o utratę stanowiska.

Zobacz więcej  Jak oglądać Howling VI: The Freaks na Netflix za darmo?

Tenure na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: Tenure
  • Ograniczenia wiekowe: 18+
  • Rok produkcji: 2009
  • Ocena: 91 / 100

Poza Tenure na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Tenure na Netflix?

Was this post helpful?

Jak oglądać Tenure na Netflix za darmo?

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator