Jak oglądać The Casual Vacancy na HBO za darmo?

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

The Casual Vacancy

The Casual Vacancy

Trafny wybór (ang. The Casual Vacancy) – powieść J.K. Rowling opublikowana 27 września 2012 roku nakładem wydawnictwa Little Brown. To pierwsza książka autorki, która skierowana jest do dorosłych czytelników. Opowiada o losach mieszkańców małego miasteczka Pagford po śmierci urzędnika miejskiego Barry’ego Fairbrothera i stanowi satyrę na brytyjską klasę średnią.

Fabuła książki trzymana była w tajemnicy aż do dnia jej premiery; również wydawcy z innych krajów musieli czekać na otrzymanie tekstu aż do tego dnia. Na poczet książki autorka otrzymała od wydawcy 3 mln funtów zaliczki.

Polskie wydanie powieści ukazało się 15 listopada 2012 roku nakładem wydawnictwa Znak. Autorką tłumaczenia jest Anna Gralak. Do promocji książki wydawnictwo zaangażowało znane osoby publiczne.

3 grudnia 2012 roku BBC One i BBC Drama ogłosiły, że zdobyły prawa do przeniesienia Trafnego wyboru na ekran w formie miniserialu. 12 września 2013 roku Warner Bros. ogłosiło, że nabyło prawa do dystrybucji serialu na całym świecie, z wyjątkiem Zjednoczonego Królestwa.

Zobacz więcej  Jak oglądać Crashing na HBO za darmo?

Premiera miniserialu w Wielkiej Brytanii miała miejsce 15 lutego 2015 roku. Podobnie jak w przypadku Harry’ego Pottera, Rowling była zaangażowana w tworzenie ekranizacji.

The Casual Vacancy na HBO w pigułce:

  • Tytuł: The Casual Vacancy
  • Ograniczenia wiekowe:
  • Ocena: 58 / 100
  • Lata emisji: 2010-2019

Poza The Casual Vacancy na HBO warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś The Casual Vacancy na HBO?

Was this post helpful?

Jak oglądać The Casual Vacancy na HBO za darmo?

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator