Jak oglądać The Jazz Singer na Netflix za darmo?

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

The Jazz Singer

Śpiewak jazzbandu (org. The Jazz Singer) – amerykański film muzyczny w reżyserii Alana Croslanda, którego premiera odbyła się 6 października 1927 roku.

Film powszechnie uważa się za pierwszy film dźwiękowy w historii kina. Rok wcześniej, w sierpniu 1926, odbyła się premiera filmu Don Juan, gdzie taśmę filmową udźwiękowiono płytami gramofonowymi z muzyką lecz bez dialogów. Metodę udźwiękowienia taśmy filmowej opracowano i opatentowano w 1922 roku. Jednak już wcześniej powstawały próby łączenia filmu z dźwiękiem, synchronizując obraz z dźwiękiem z płyt gramofonowych. Na przykład w roku 1914 zaczęto wyświetlać Fotodramę stworzenia, opracowaną przez Badaczy Pisma Świętego. Właściwie Śpiewak jazzbandu był klasycznym filmem niemym (dialogi przedstawiano na tablicach z napisami) jednak na udźwiękowionej taśmie filmowej oprócz muzyki pojawiają się obszerne wstawki śpiewane realistycznie zsynchronizowane z obrazem. Film stanowił rewolucję, która zakończyła erę kina niemego.

Film przedstawia historię żydowskiego pieśniarza Jakie Rabinowitza.

Wytwórnia Warner Brothers otrzymała za niego honorowego Oscara, za wkład w rozwój techniki filmowej, a Alfred A. Cohn był natomiast nominowany za najlepszy scenariusz adaptowany.

Zobacz więcej  Jak oglądać Where's The Love? na Netflix za darmo?

Film powstał na podstawie noweli, a zarazem sztuki scenicznej, Samsona Raphaelsona The Day of Atonement, po polsku Dzień odkupienia.

The Jazz Singer na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: The Jazz Singer
  • Ograniczenia wiekowe: 7+
  • Rok produkcji: 1980
  • Ocena: 19 / 100

Poza The Jazz Singer na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś The Jazz Singer na Netflix?

Was this post helpful?

Jak oglądać The Jazz Singer na Netflix za darmo?

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator