Jak oglądać Transit na Netflix za darmo?

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Transit

Transit, również NAVSAT, NNSS (ang. Navy Navigation Satellite System) – pierwszy działający system nawigacji satelitarnej. Używany początkowo przez Marynarkę Wojenną USA do określania pozycji przez okręty podwodne z pociskami balistycznymi typu Polaris, później również przez okręty nawodne, a w 1967 udostępniono go użytkownikom cywilnym. Wykorzystywano go m.in. w żegludze oraz do celów hydrograficznych i geodezyjnych.

System został opracowany przez Applied Physics Laboratory, część Johns Hopkins University na zamówienie Marynarki Wojennej USA. Pierwszych pomyślnych testów dokonano w 1960, w 1964 Transit wszedł do eksploatacji. Satelity umieszczano na niskich orbitach okołobiegunowych na wysokości około 1100 km nad powierzchnią Ziemi. Okres obiegu satelity wokół Ziemi wynosił ok. 106 minut. Do zapewnienia globalnego zasięgu systemu potrzebna była konstelacja pięciu satelitów. W okresie normalnej działalności systemu na orbicie było utrzymywanych 10 satelitów (5 zapasowych).

Zobacz więcej  Jak oglądać The Box na Netflix za darmo?

Ze względu na swoje wady system Transit został zastąpiony przez GPS i zakończył działalność w roku 1996, choć jego satelity wykorzystywano nadal do innych celów.

Transit na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: Transit
  • Ograniczenia wiekowe:
  • Rok produkcji: 2018
  • Ocena: 94 / 100

Poza Transit na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Transit na Netflix?

Was this post helpful?

Jak oglądać Transit na Netflix za darmo?

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator