Jerzy Rosołowski

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Jerzy Andrzej Rosołowski (ur. 10 listopada 1930 w Warszawie, zm. 20 grudnia 2001 tamże) – polski dziennikarz, lektor i spiker radiowy i telewizyjny. Był lektorem wielu wydań Polskiej Kroniki Filmowej.

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego (1956). Od 1955 związany z Polskim Radiem (m.in. audycja „Muzyka i aktualności”). Był prezenterem Dziennika Telewizyjnego. Laureat „Złotego Mikrofonu” w 1973, odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi. Od 1974 roku należał do PZPR. Współpracował, jako lektor, z redakcją telewizyjnego programu Sonda, był także lektorem w serialu telewizyjnym Odjazd zrealizowanym w 1995 oraz serialu Miami Vice dla TVP emitowanego pod koniec lat 80. XX wieku. Miał wyrazisty i skupiający uwagę widzów głos.

Zobacz więcej  Google

W 1990 roku czytał filmy: Kaczor Daffy i Kogut Leghorn z serii „Classic Looney Tunes Cartoons!”. Był także narratorem w filmach animowanych o Kubusiu Puchatku.

Zobacz więcej  David Letterman

Posiadał szczególną umiejętność czytania tekstu bez uprzedniego zapoznania się z nim oraz zdolność poprawiania błędów w tekście podczas czytania.

Zmarł na atak serca. 28 grudnia 2001 został pochowany na warszawskim Cmentarzu Bródnowskim.

Was this post helpful?

Jerzy Rosołowski

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator