Kakegurui: Szał hazardu

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from Own

Kakegurui: Szał hazardu (jap. 賭ケグルイ Kakegurui) – shōnen manga, autorstwa Homura Kawamoto oraz Tōru Naomura. Kolejne rozdziały pojawiają się od marca 2014 roku w miesięczniku Gekkan Gangan Joker wydawnictwa Square Enix.

Na podstawie mangi studio MAPPA zrealizowało 2 sezony anime. Pierwszy sezon emitowany był od lipca do września 2017 roku, natomiast jego sequel, zatytułowany Kakegurui ×× od stycznia do marca 2019 roku.

Prequel, stanowiący spin-off serii, zatytułowany Kakegurui Twin (jap. 賭ケグルイ双) jest wydawany od 2015 roku w Gekkan Gangan Joker wydawnictwa Square Enix.

Zobacz więcej  Marketing wielopoziomowy

Manga w Polsce jest wydawana przez wydawnictwo Waneko. Obie serie anime dostępne są z polskim opracowaniem w serwisie Netflix.

Bohaterką mangi i anime jest Yumeko Jabami – piękna, wesoła i inteligentna uczennica, która przenosi się do słynnej, prywatnej Akademii Hyakkao. Rządzi w niej samorząd uczniowski poprzez hazard. Niepohamowana regułami ani logiką, z wyjątkową zdolnością obserwowania oszustw hazardowych, Yumeko szybko zakłóca hierarchię szkoły, przyciągając uwagę rady uczniowskiej, która gorączkowo próbuje ją powstrzymać.

Rozdziały mangi autorstwa autorstwa Homura Kawamoto oraz Tōru Naomura publikowane są w magazynie Gangan Joker wydawnictwa Square Enix. Poszczególne rozdziały ukazują się tam od marca 2014 roku.[potrzebny przypis]

Zobacz więcej  Sherlock (serial telewizyjny)

Manga wydawana jest w Polsce przez wydawnictwo Waneko.

Do lutego 2019 roku manga została wydrukowana w ilości 5 milionów egzemplarzy.

Redakcja polskojęzycznego serwisu tanuki.pl wystawiła pierwszemu sezonowi anime ocenę 6.2/10, natomiast drugiemu ocenę 6.33/10.

Was this post helpful?

Kakegurui: Szał hazardu

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator