Katherine Langford

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from MTV International

Katherine Langford (ur. 29 kwietnia 1996 w Perth) – australijska aktorka, która grała m.in. w filmie Na noże i serialu Trzynaście powodów.

Katherine Langford urodziła się w Perth w Australii. Langford jest najstarszą córką lekarzy, Elizabeth i Stephena Langfordów. Uczęszczała do Penrhos College i do szkoły średniej w St Hilda’s, a także do Perth Modern School.

Od 2014 do 2015 roku, Langford studiowała na Principal Academy of Dance & Theatre Arts na kierunku muzyka teatralna. Tam pojawiła się w musicalu Godspell, gdzie grała Morgan. Była wtedy jedną z pięciu aktorów, którzy wzięli udział w projekcie „Advanced Actors Residency” instytutu NIDA w 2015. W tym samym roku zagrała również rolę kochanki Juana Peróna w produkcji Evita w Koorliny Arts Centre w Perth.

Zobacz więcej  The Society

Langford grała początkowo w niezależnych filmach: Córka i Imperfect Quadrant. W pierwszym z nich, który zadebiutował na Festiwalu w Cannes w 2016 roku, zagrała główną rolę – Scarlett.

Zobacz więcej  The Kissing Booth 2

Przełomem w jej karierze był występ w serialu Trzynaście powodów wyprodukowanym przez Netflix. Zagrała w nim jedną z głównych ról, Hannah Baker.

Was this post helpful?

Katherine Langford

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator