Outlander (serial telewizyjny)

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from Christine

Outlander – amerykański serial telewizyjny, mieszanka dramatu i romansu. Wyprodukowany przez Tall Ship Productions, Story Mining and Supply Company, Left Bank Pictures oraz Sony Pictures Television. Serial jest adaptacją cyklu powieści Obca autorstwa Diany Gabaldon.

Serial jest emitowany od 9 sierpnia 2014 roku na stacji Starz. W Polsce serial jest emitowany od 3 listopada 2014 roku na kanale AXN White.

Akcja serialu rozgrywa się na dwóch równoległych planach czasowych: w latach 40. XX wieku i w latach 40. XVIII wieku. Główną bohaterką jest Claire Randall, która była brytyjską pielęgniarką podczas II wojny światowej. Niespodziewanie przenosi się ona do roku 1743 roku, gdzie w konflikcie szkocko-angielskim znajduje się zbiegiem okoliczności po stronie szkockiej. Historia konfliktów szkocko-angielskich i zbliżającego się wybuchu powstania jakobitów, przeplata się z konfliktem wewnętrznym bohaterki. Claire zostawiła w XX wieku swojego męża Franka Randalla, z którym rozdzieliła ją wcześniej wojna. W XVIII wieku jej losy splatają się z broniącym jej niejednokrotnie Szkotem Jamiem Fraserem.

Zobacz więcej  Stanisław Szukalski

Autorka cyklu, Diana Gabaldon, zagrała rolę cameo Iony MacTavish w 4. odcinku 1. serii.

Zobacz więcej  Daredevil (sezon 1)

16 sierpnia 2014 roku, stacja Starz zamówiła 2 serię.

2 czerwca 2016 roku stacja Starz ogłosiła przedłużenie serialu o trzecią i czwartą serię.

9 maja 2018 roku stacja Starz ogłosiła przedłużenie serialu o piątą i szóstą serię.

Was this post helpful?

Outlander (serial telewizyjny)

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator