Riverdale (serial telewizyjny)

Riverdale – amerykański serial telewizyjny (młodzieżowy, obyczajowy, science fiction) wyprodukowany przez Berlanti Productions, Archie Comics, CBS Television Studios oraz Warner Bros. Television. Serial jest oparty na serii komiksów wydawanych przez Archie Comics. „Riverdale” jest emitowany premierowo od 26 stycznia 2017 roku na The CW, a każdy odcinek w ciągu doby od premiery pojawia się w serwisie Netflix.

Riverdale to projekt oparty na komiksach wydawnictwa Archie Comics. Akcja dzieje się we współczesności i skupia się na znanych postaciach: Archiem, Betty, Cheryl, Jugheadzie i Veronice oraz ich przyjaciołach. Serial odkrywa przed widzami surrealizm małomiasteczkowego życia i skupia się na mroku i dziwactwach skrytych za fasadą zwyczajności.

Zobacz więcej  What/If

30 stycznia 2016 roku stacja The CW zamówiła pilotowy odcinek Riverdale.

W lutym 2016 roku pierwszymi aktorami, którzy dołączyli do dramatu byli: Lili Reinhart, Cole Sprouse, KJ Apa, Ashleigh Murray, Madelaine Petsch i Luke Perry. W marcu 2016 roku ogłoszono, że Camila Mendes i Mädchen Amick dołączyły do obsady serialu. W kolejnym miesiącu obsada powiększyła się o Ross Butler i Cody’ego Kearsleya. 9 maja 2016 roku Casey Cott dołączył do dramatu.

15 maja 2016 roku stacja The CW zamówiła serial na sezon telewizyjny na sezon 2016/17.

Pod koniec sierpnia 2016 roku, Robin Givens dołączyła do serialu w roli powracającej.

Zobacz więcej  Ruchome piaski (serial telewizyjny)

W pierwszym sezonie „Riverdale” wystąpili gościnnie: Skeet Ulrich, Shannon Purser, Molly Ringwald oraz Raúl Castillo.

W maju 2017 roku, ogłoszono, że Charles Melton dołączył do obsady jako Reginald „Reggie” Mantle. W czerwcu 2017 roku, poinformowano, że Molly Ringwald powróci w drugim sezonie. W lipcu 2017 roku, podano, że Brit Morgan dołączyła jako Penny Peabody. Na początku października 2017 roku, ogłoszono, że w serialu zagra Hart Denton.

2 kwietnia 2018 stacja The CW ogłosiła oficjalnie przedłużenie serialu o trzeci sezon. 31 stycznia 2019 potwierdzono produkcję czwartego sezonu.

7 stycznia 2020 serial został przedłużony o 5. sezon.

Riverdale (serial telewizyjny)

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator