Smoczy Książę

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Smoczy Książę (ang. The Dragon Prince, od 2018) – amerykański serial animowany, stworzony przez Aarona Ehasza (który pracował także przy serialu Awatar: Legenda Aanga) i Justina Richmonda.

Serial miał swoją premierę 14 września 2018 w serwisie Netflix we wszystkich krajach świata.

W październiku 2018 zostało potwierdzone, że serial został przedłużony o drugi sezon, którego premiera odbyła się 15 lutego 2019. Potwierdzono również trzeci sezon serialu. 6 października 2019 ogłoszono, że premiera trzeciego sezonu nastąpi 22 listopada 2019.

Akcja serialu ma miejsce w świecie zamieszkałym przez ludzi i elfy. Swego czasu te rasy żyły w pokoju, jednak kiedy pewien człowiek odkrył i postanowił używać czarnej magii, ludziom kazano opuścić wspólne tereny i osiedlić się na zachodzie. Obecnie, po zabiciu przez ludzi smoczego króla i zniszczeniu jego jedynego jaja – przyszłego smoczego księcia, światu zagraża wojna. Elfy, pragnąc pomścić swoich smoczych obrońców, zamierzają zabić ludzkiego króla Harrowa i jego dziedzica, młodego księcia Ezrana. Należąca do rasy elfów Rayla, wraz z Ezranem i jego przyrodnim bratem Callumem, dowiadują się, że jajo nie zostało zniszczone, tylko skradzione. Postanawiają więc zwrócić je jego matce, mając nadzieję na uniknięcie wojny. Nadworny mag Viren ma jednak inne plany, wysyła więc swoje dzieci – Sorena i Claudię, aby odnaleźli książęta i odzyskali jajo.

Zobacz więcej  Discovery (nadawca)

Wersja polska: Synthesis Media
Reżyseria: Agnieszka Zwolińska
Dialogi: Elżbieta Pruśniewska
Zgranie: Sławomir Karolak
Kierownictwo produkcji: Julia Łonicka
Wystąpili:

Zobacz więcej  Iron Fist (serial telewizyjny)

W pozostałych rolach:

Wersja polska: Studio M.R. Sound
Reżyseria: Małgorzata Lalowska
Dialogi:

Dźwięk: Kacper Czech
Montaż:

Zgranie: Izabela Waśkiewicz (seria 3)
Kierownictwo produkcji: Aleksandra Nowosad
Produkcja: Voice & Script International
Wystąpili:

W pozostałych rolach:

i inni

Was this post helpful?

Smoczy Książę

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator