The Originals

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from TheVampire

The Originals – amerykański spin-off serialu Pamiętniki wampirów. Opowiada o losach pierwotnej rodziny wampirów, żyjącej na przestrzeni wieków. Mikaelsonowie przenoszą się do Nowego Orleanu – miasta, które kiedyś pomogli zbudować. Wkrótce napotykają problemy, z którymi muszą sobie poradzić.

Premiera finałowego sezonu nastąpiła 18 kwietnia 2018 roku.

Rodzina to siła. Pierwotna rodzina wampirów przysięgła to sobie tysiąc lat temu. Zadeklarowali, że będą razem zawsze i po wsze czasy. Minęły stulecia i więzy rodzinne zostały zerwane. Czas, tragedia i żądza władzy rozdzieliła Pierwotną Rodzinę. Gdy Klaus Mikaelson, pierwotna hybryda wampira i wilkołaka, otrzymuje tajemniczą wskazówkę, że w kolebce paranormalnego świata, jakim jest francuska dzielnica Nowego Orleanu, jest knuta intryga przeciwko niemu, Klaus powraca do miasta, które jego rodzina pomogła zbudować. Poszukiwania doprowadzają Klausa do ponownego spotkania z byłym protegowanym – Marcelem, charyzmatycznym wampirem mającym całkowitą kontrolę nad ludźmi i nadnaturalnymi mieszkańcami Nowego Orleanu. Elijah, zdeterminowany by pomóc swojemu bratu odnaleźć odkupienie, podąża za Klausem. Ponadto wilkołak Hayley również przybywa do francuskiej dzielnicy, w poszukiwaniu wskazówek dotyczących jej rodziny i wpada w ręce potężnej czarownicy Sophie. Napięcie między dwoma stronnictwami w mieście zbliża się do punktu krytycznego – posiada on bowiem sekretną broń, którą okazuje się być Davina – bardzo młoda czarownica, która została uratowana w czasie rytuału Żniw przez Marcela. Dla Klausa sama myśl, że miałby odpowiadać przed swoim protegowanym, jest nie do pomyślenia i przysięga, że odzyska to, co kiedyś należało do niego – władzę, miasto i rodzinę. Podczas oczekiwania na to, czy ich siostra Rebekah opuści Mystic Falls i dołączy do nich, Klaus i Elijah zawiązują niełatwe przymierze z czarownicami by mieć pewność, że Nowy Orlean będzie znów rządzony przez Pierwotnych. Po wielu spiskach i próbach odzyskania Nowego Orleanu Klausowi ostatecznie się udaje. Marcel oddaje panowanie nad dzielnicą Niklausowi, jednakże ten proponuje mu współpracę. Problemy jednak nie znikają. W wyniku nie dokończenia żniw czarownic zaczynają się dziać niewytłumaczalne rzeczy.

Zobacz więcej  The Kominsky Method

The CW zamówiło oficjalnie cały, pierwszy sezon losów pierwotnych w Nowym Orleanie. Serial miał swoją premierę 3 października 2013 roku, czyli wcześniej niż pierwotnie oznajmiono.

13 lutego 2014 stacja The CW oficjalnie prolongowała serial The Originals do drugiego sezonu. 11 stycznia 2015 roku ogłoszono, że stacja The CW zamówiła trzeci sezon serialu. 11 marca 2016 roku stacja The CW ogłosiła przedłużenie serialu o czwarty sezon, a jego premiera odbyła się 17 marca 2017 roku.

10 maja 2017 roku stacja The CW ogłosiła przedłużenie serialu o piąty sezon, który będzie finałowym. Początkowo premierę zapowiadano na 20 kwietnia 2018 roku, jednak 30 marca zostało ogłoszone, że została przesunięta na 18 kwietnia 2018 roku.

W sierpniu 2017 ogłoszono, że kontynuacja serialu jest w fazie początkowego rozwoju. Fabuła miała by się skupiać na Hope Mikaelson – córce Klausa i Hayley. Julie Plec, współtwórczyni Pamiętników wampirów i twórczyni The Originals, napisała skrypt, na którym tworzony będzie serial.

Zobacz więcej  Historia małżeńska

W styczniu 2018 roku zostało ujawnione, że filmowanie odcinka pilotowego zostało zaplanowane na drugi kwartał 2018 roku.

Dwa miesiące później – w marcu, kiedy pilot serialu został oficjalnie zamówiony, Plec ogłosiła, że zamiast tradycyjnego odcinka pilotowego, wolała by stworzyć 15 minutową prezentację na temat nowego serialu stacji The CW. Do mediów trafiła również informacja, że weteran Pamiętników wampirów Matt Davis powtórzy swoją rolę, obok Aria Shahghasemi, Quincy Fouse, Jenny Boyd i Kaylee Bryant. Shahghasemi zadebiutuje już podczas piątego sezonu The Originals jako Landon – przyjaciel Hope.

Dnia 11 maja 2018 roku ogłoszono, że kontynuacja będzie nosić tytuł Legacies i została zamówiona z premierą na sezon telewizyjny 2018-19. Fabuła będzie się skupiać na „17-letniej Hope, bliźniaczych córkach Alarica i innych młodych wiedźmach, wampirach i wilkołakach, którzy dorastają w Salvatore Boarding School dla młodych i obdarzonych”. W lipcu The CW ogłosiło, że premiera serialu została zaplanowana na 25 października 2018 roku. Dystrybucją serialu w Polsce zajęła się platforma HBO GO, która zapowiedziała że zamierza udostępniać serial pod polskim tytułem Wampiry: Dziedzictwo dzień po amerykańskiej premierze, czyli od 26 października 2018 roku.

Was this post helpful?

The Originals

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator