W głębi lasu (serial telewizyjny)

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from Re-created in Photoshop and GIMP, based on original Polish logo.

W głębi lasu – polski miniserial, zrealizowany przez ATM Grupę, na podstawie powieści Harlana Cobena pod tym samym tytułem, którego premiera miała miejsce 12 czerwca 2020. Drugi polskojęzyczny serial wyprodukowany dla platformy Netflix (po serialu „1983”).

Akcja serialu rozgrywa się w dwóch wymiarach czasowych: w 1994 i 2019 roku. Zdjęcia powstały w różnych lokalizacjach na Mazowszu (m.in. w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza oraz na cmentarzu w pruszkowskich Tworkach).

Wrzesień 2019 roku. Warszawski prokurator Paweł Kopiński (Grzegorz Damięcki) zostaje wezwany do zidentyfikowania ciała ofiary morderstwa, która miała przy sobie poświęcone mu wycinki z gazet. Zabójstwo zdaje się być powiązane z wakacyjnym obozem z sierpnia 1994 roku, na którym Paweł był jednym z opiekunów, podczas którego dwie osoby zostały zamordowane, a dwie inne – w tym jego siostra, Kamila – zaginęły bez śladu.

Zobacz więcej  Bear Grylls

W sierpniu 2018 Netflix podpisał 5-letnią umowę na ekranizację czternastu powieści kryminalnych autorstwa Harlana Cobena – zarówno tych, które powstały już wcześniej, jak i tych, które były w przygotowaniu (z wyłączeniem serii, której bohaterem jest Myron Bolitar). W 2019 ATM Grupa dostała od Michaela Azzolino, dyrektora ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych Netfliksa, propozycję przygotowania koncepcji serialowej dla adaptacji książki W głębi lasu, wydanej w 2007. Przedłożona przez polską wytwórnię koncepcja adaptacji powieści została zaakceptowana, a w marcu 2019 wydano zgodę na realizację i rozpoczęto tworzenie scenariusza. Serial ten stanowi drugą polskojęzyczną produkcję zrealizowaną na zlecenie Netfliksa.

Zobacz więcej  Luke Cage (postać)

Okres zdjęciowy serialu trwał od września do listopada 2019. Projekt był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a producentami wykonawczymi byli Andrzej Muszyński i Harlan Coben, autor książkowego pierwowzoru.

W głębi lasu jest czwartym – po The Five (2016), Safe (2018) i The Stranger (2020) – miniserialem zrealizowanym w ramach pięcioletniej współpracy Cobena z Netfliksem.

Was this post helpful?

W głębi lasu (serial telewizyjny)

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator