Wybory Paytona Hobarta

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from Netflix

Wybory Paytona Hobarta (tytuł oryginalny: The Politician) – amerykański serial komediowy, stworzony przez Ryana Murphy’ego, Brada Falchuka i Iana Brennana. Pierwszy sezon został udostępniony 27 września 2019 roku za pośrednictwem platformy Netflix. Druga seria, na tej samej platformie, pojawiła się 19 czerwca 2020 roku.

Głównym bohaterem jest Payton Hobart, uczeń liceum w Santa Barbara, który postanawia zostać przewodniczącym samorządu uczniowskiego i prezydentem Stanów Zjednoczonych. Rozpoczyna w szkole kampanię wyborczą.

5 lutego 2018 roku platforma Netflix ogłosiła powstanie serialu i zamówienie od razu dwóch jego sezonów. Uprzednio rywalizowała o prawa do niego z Hulu i Amazonem. Twórcami serialu są Ryan Murphy, Brad Falchuk i Ian Brennan, którzy wraz z Benem Plattem są jego producentami wykonawczymi. Serial produkują wytwórnie Fox 21 Television Studios i Ryan Murphy Productions. Wybory Paytona Hobarta są piątym serialem stworzonym przez Murphy’ego i Falchuka, zaraz po Glee, American Horror Story, 9-1-1 i Pose. Brennan był również współtwórcą Glee. 22 marca 2019 roku Netflix ogłosił, że pierwszy sezon zostanie udostępniony 27 września tego samego roku.

5 lutego 2018 roku Netflix, ogłaszając powstanie serialu, potwierdził obsadzenie w głównej roli Bena Platta. Ponadto trwały rozmowy z Barbrą Streisand i Gwyneth Paltrow w sprawie dołączenia do głównej obsady. 16 lipca zostało ogłoszone obsadzenie Zoey Deutch, Lucy Boynton, Laura Dreyfuss i Rahne Jones, a 11 października dodatkowo Dylana McDermotta. 4 listopada ukazał się wywiad ze Streisand w „The New Yorker”. Aktorka przyznała, że odrzuciła propozycję udziału w serialu ze względu na prace nad albumem Walls, a jej rolę otrzymała Jessica Lange. 3 grudnia McDermott powiedział w wywiadzie dla stacji radiowej Sirius XM, że January Jones zagra żonę jego bohatera. 23 marca 2019 roku Murphy ogłosił całą główną obsadę. Dodał także, że Judith Light i Bette Midler wystąpią w serialu w rolach gościnnych.

Źródło:

2020

2020

Daj nam znać

Wybory Paytona Hobarta

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]