Znaki (serial telewizyjny)

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Znaki – polski serial kryminalny, stworzony przez Przemysława Hoffmanna i Błażeja Przygodzkiego, a wyprodukowany przez Grupę ATM, AXN Central Europe oraz Telewizję Polsat.

Premierowa emisja pierwszej serii trwała na antenie AXN od 10 października do 28 listopada 2018, zaś serii drugiej – w tej samej stacji – od 7 kwietnia do 26 maja 2020.

Akcja obydwu części serialu toczy się współcześnie w Sowich Dołach – fikcyjnym miasteczku w Górach Sowich. Przed kilkoma latami zamordowano tam studentkę, lecz sprawa nie została rozwiązana. Teraz nad jeziorem przy miejscowej kopalni melafiru również dochodzi do zabójstwa kobiety. Sprawę ma wyjaśnić komisarz Michał Trela, nowy komendant lokalnego posterunku policji, który niedawno przeprowadził się z Krakowa do Sowich Dołów wraz z córką. W trakcie śledztwa pojawiają się wątki sprzed lat, związane zarówno z losem niektórych mieszkańców, jak i historią całej okolicy.

Zobacz więcej  Zaginięcie Madeleine McCann

W maju 2018 stacja AXN ogłosiła rozpoczęcie zdjęć do serialu z udziałem Andrzeja Konopki, Heleny Sujeckiej, Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik oraz Heleny Englert. W kolejnym miesiącu do obsady dołączyli: Karolina Owczarz, Piotr Trojan, Magdalena Żak, Michał Czernecki i Andrzej Mastalerz. Na początku lipca 2018 obsada serialu powiększyła się o Mirosława Kropielnickiego, Mariusza Ostrowskiego, Rafała Cieszyńskiego, Zbigniewa Stryja i Paulinę Gałązkę.

Okres zdjęciowy pierwszej serii trwał od maja 2018 do jesieni 2018, zaś lokalizacje stanowiły: Góry Sowie, Nowa Ruda (m.in. Rynek, ratusz, Szkoła Podstawowa nr 7, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej na Górze Wszystkich Świętych i okolice), osada Świerki Kłodzkie (dawna kopalnia melafiru), Walim, Ludwikowice Kłodzkie oraz Wrocław. Zdjęcia drugiej serii rozpoczęto w sierpniu 2019, a zakończono w październiku 2019.

Zobacz więcej  Dacre Montgomery

Pierwsza seria emitowana była również na antenie Polsatu od 2 do 23 lipca 2019 i powtórnie od 15 maja do 10 lipca 2020. Od 2 września do 21 października 2020 w Polsacie wyemitowana zostanie druga seria. Wszystkie odcinki można także obejrzeć w serwisie ipla. Serial dostępny jest również w Netfliksie – jego pierwsza seria pojawiła się na tej platformie 25 marca 2020, zaś 26 czerwca 2020 umieszczono na niej serię drugą.

Uwaga: W nawiasach podano lata produkcji, a nie emisji na antenach stacji należących do telewizji Polsat.

Was this post helpful?

Znaki (serial telewizyjny)

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator