Jak oglądać Breaking Bad na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Breaking Bad

Breaking Bad – amerykański serial telewizyjny z gatunku komediodramatu kryminalnego stworzony przez Vince’a Gilligana i kręcony w Albuquerque w Nowym Meksyku. Breaking Bad opowiada o dwóch latach z życia Waltera White’a (Bryan Cranston), niedocenianego nauczyciela szkoły średniej, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc. Schodzi on na przestępczą drogę, zaczyna produkować i sprzedawać metamfetaminę, aby zapewnić rodzinie byt materialny, kiedy on umrze. Współpracuje ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem (Aaron Paul). Serial został określony przez twórcę jako współczesny western.

Serial miał swoją premierę 20 stycznia 2008 w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie w stacji kablowej AMC. Finał został wyemitowany 29 września 2013.

Breaking Bad zdobył łącznie 16 nagród Emmy, w tym 4 dla Bryana Cranstona jako najlepszego aktora. Cranston był również czterokrotnie nominowany do Złotego Globu, wygrywając za czwartym razem. Serial zdobył też szereg innych nagród, m.in. 12 nagród Saturn i 8 Satelitów.

Serial Breaking Bad zdobył powszechne uznanie krytyków i jest uważany za jeden z najlepszych seriali telewizyjnych wszech czasów. W 2013 roku został umieszczony na 13. miejscu w rankingu 101 najlepiej napisanych seriali telewizyjnych wszech czasów przez Amerykańską Gildię Scenarzystów. Ostatni sezon zdobył jedną z największych oglądalności w historii telewizji kablowych.

Od lutego 2015 roku nadawany jest spin off serialu zatytułowany Zadzwoń do Saula, opowiadający o przygodach Saula Goodmana i Mike’a Ehrmantrauta.

W październiku 2019 miał premierę film El Camino: Film Breaking Bad, stanowiący epilog serialu, poświęcony przygodom Jesse’ego Pinkmana.

Breaking Bad na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: Breaking Bad
  • Ograniczenia wiekowe: TV-MA
  • Rok produkcji: 2013
  • Ocena: 97 / 100

Poza Breaking Bad na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Breaking Bad na Netflix?

Daj nam znać

Jak oglądać Breaking Bad na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]