Jak oglądać Seinfeld na Hulu za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Seinfeld

Fans Get Cozy in 'Seinfeld' Apartment

Kroniki Seinfelda — amerykański sitcom, który zadebiutował na antenie NBC 5 Lipca 1989 i trwał przez pełne 9 sezonów. Twórcami programu byli Larry David oraz Jerry Seinfeld, ten drugi występował potem w serialu w roli samego siebie. Znaczna część serialu dzieje się w mieszkaniu na Manhattanie (ale kręcona była w Los Angeles). Odcinki sitcomu w znacznej mierze napisane zostały przez Davida i Seinfelda, przy współpracy z wieloma innymi scenarzystami.

Program prowadził w jednym z rankingów przez cały 6. i 9. sezon i finiszował w pierwszej dwójce w latach 1994-1998. W 2002 amerykański Przewodnik Telewizyjny ogłosił Kroniki Seinfelda jako najpopularniejszy serial wszech czasów. W 2008, Entertainment Weekly ogłosił Kroniki Seinfelda jako 3 najlepszy program ostatniego ćwierćwiecza, ustępując Rodzinie Soprano i Simpsonom.

Kroniki Seinfelda wyróżniały się na tle sitkomów swoich czasów. W przeciwieństwie do innych programów, często odcinki Kroniki Seinfelda skupiały się na bzdurnych wydarzeniach z życia codziennego, ich denerwującym wpływie na człowieka. Postaci często wyrażają opinię o bezsensowności życia, można je posądzić o nihilizm.

Wiele z postaci ma swoje rzeczywiste odpowiedniki, wiele z wątków fabularnych zostało wprost zaczerpnięte z życia ich twórców. Oba, i wątki i postaci drugoplanowe powracają wielokrotnie na łamach 9 sezonów. Poszczególne odcinki rzadko kończyły się szczęśliwie, chyba że odbywało się to cudzym kosztem.

Serial, pierwszy od czasów Latającego cyrku Monty Pythona, był szeroko uznawany jako postmodernistyczny. Zaangażowanie się przez jednego z bohaterów w życie drugiej osoby ma zazwyczaj fatalne konsekwencje. Aczkolwiek, postaci niczego się nie uczą i dalej pozostają egoistyczne. Postaci były “samotnymi trzydziestolatkami bez korzeni, wątpliwej tożsamości, i nie zważającymi na moralność.” W jednym z sezonów posłużono się budową szkatułkową i Jerry razem z George’em produkują pilot sitcomu o nich samych dla jednej z telewizji. A już najwięcej motywów twórcy zaczerpnęli z życia twórców serialu (motywy takie jak konkurs z masturbacją, jedzenie śmieci, śmierdzący samochód). Ciekawostką jest, że początek pierwszego odcinka pierwszego sezonu i końcówka ostatniego odcinka ostatniego (dziewiątego) sezonu to jedna i ta sama rozmowa Jerry’ego i George’a, dotycząca tak błahej i nieistotnej kwestii, jak położenie drugiego od góry guzika przy koszuli. Serial zaczął się od tego dialogu i tym dialogiem, powtórzonym po 9 latach, się zakończył.

Wiele ze słów używanych przez bohaterów przeszło do angielskiego języka potocznego i są teraz jego częścią. Chodzi przede wszystkim o zwroty:

Akcja 7 sezonu w/w serialu kręci się wokół ponownego spotkania postaci celem nakręcenia specjalnego odcinka “Kronik Seinfelda po latach”, możemy zobaczyć jak dekada jest w stanie zmienić człowieka.

Seinfeld na Hulu w pigułce:

  • Tytuł: Seinfeld
  • Ograniczenia wiekowe:
  • Ocena:  87 / 100
  • Wydawca: Sony Pictures Television

Poza Seinfeld na Hulu warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Seinfeld na Hulu?

Daj nam znać

Jak oglądać Seinfeld na Hulu za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]