Jak oglądać Seinfeld na Hulu za darmo?

Seinfeld

Fans Get Cozy in 'Seinfeld' Apartment

Kroniki Seinfelda — amerykański sitcom, który zadebiutował na antenie NBC 5 Lipca 1989 i trwał przez pełne 9 sezonów. Twórcami programu byli Larry David oraz Jerry Seinfeld, ten drugi występował potem w serialu w roli samego siebie. Znaczna część serialu dzieje się w mieszkaniu na Manhattanie (ale kręcona była w Los Angeles). Odcinki sitcomu w znacznej mierze napisane zostały przez Davida i Seinfelda, przy współpracy z wieloma innymi scenarzystami.

Program prowadził w jednym z rankingów przez cały 6. i 9. sezon i finiszował w pierwszej dwójce w latach 1994-1998. W 2002 amerykański Przewodnik Telewizyjny ogłosił Kroniki Seinfelda jako najpopularniejszy serial wszech czasów. W 2008, Entertainment Weekly ogłosił Kroniki Seinfelda jako 3 najlepszy program ostatniego ćwierćwiecza, ustępując Rodzinie Soprano i Simpsonom.

Kroniki Seinfelda wyróżniały się na tle sitkomów swoich czasów. W przeciwieństwie do innych programów, często odcinki Kroniki Seinfelda skupiały się na bzdurnych wydarzeniach z życia codziennego, ich denerwującym wpływie na człowieka. Postaci często wyrażają opinię o bezsensowności życia, można je posądzić o nihilizm.

Wiele z postaci ma swoje rzeczywiste odpowiedniki, wiele z wątków fabularnych zostało wprost zaczerpnięte z życia ich twórców. Oba, i wątki i postaci drugoplanowe powracają wielokrotnie na łamach 9 sezonów. Poszczególne odcinki rzadko kończyły się szczęśliwie, chyba że odbywało się to cudzym kosztem.

Zobacz więcej  Jak oglądać Parks and Recreation na Hulu za darmo?

Serial, pierwszy od czasów Latającego cyrku Monty Pythona, był szeroko uznawany jako postmodernistyczny. Zaangażowanie się przez jednego z bohaterów w życie drugiej osoby ma zazwyczaj fatalne konsekwencje. Aczkolwiek, postaci niczego się nie uczą i dalej pozostają egoistyczne. Postaci były „samotnymi trzydziestolatkami bez korzeni, wątpliwej tożsamości, i nie zważającymi na moralność.” W jednym z sezonów posłużono się budową szkatułkową i Jerry razem z George’em produkują pilot sitcomu o nich samych dla jednej z telewizji. A już najwięcej motywów twórcy zaczerpnęli z życia twórców serialu (motywy takie jak konkurs z masturbacją, jedzenie śmieci, śmierdzący samochód). Ciekawostką jest, że początek pierwszego odcinka pierwszego sezonu i końcówka ostatniego odcinka ostatniego (dziewiątego) sezonu to jedna i ta sama rozmowa Jerry’ego i George’a, dotycząca tak błahej i nieistotnej kwestii, jak położenie drugiego od góry guzika przy koszuli. Serial zaczął się od tego dialogu i tym dialogiem, powtórzonym po 9 latach, się zakończył.

Wiele ze słów używanych przez bohaterów przeszło do angielskiego języka potocznego i są teraz jego częścią. Chodzi przede wszystkim o zwroty:

Akcja 7 sezonu w/w serialu kręci się wokół ponownego spotkania postaci celem nakręcenia specjalnego odcinka „Kronik Seinfelda po latach”, możemy zobaczyć jak dekada jest w stanie zmienić człowieka.

Seinfeld na Hulu w pigułce:

  • Tytuł: Seinfeld
  • Ograniczenia wiekowe:
  • Ocena:  87 / 100
  • Wydawca: Sony Pictures Television

Poza Seinfeld na Hulu warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Seinfeld na Hulu?

Jak oglądać Seinfeld na Hulu za darmo?

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator