Jak oglądać Prison Break na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Prison Break

Prison Break na NETFLIX | VERDADE OU NÃO?

Skazany na śmierć (oryg. ang. Prison Break) – serial telewizyjny z premierą w telewizji Fox. Pierwotnie planowano 13 odcinków pierwszej serii, lecz w związku z sukcesem serialu zdecydowano się zwiększyć ich liczbę do 22. Cały serial liczy 90 odcinków. W Polsce rozpoczęto emisję 28 stycznia 2007 w telewizji Polsat. Stworzony przez Paula Scheuringa serial produkowany jest przez Adelstein-Parouse Productions we współpracy z Original Television i 20th Century Fox Television. Aktualnymi producentami są Paul Scheuring, Matt Olmstead, Dawn Parouse, Marty Adelstein, Neal Moritz i Brett Ratner. Temat muzyczny, stworzony przez Ramina Djawadi, został nominowany do nagrody Primetime Emmy Award w 2006.

Telewizja FOX ogłosiła 13 stycznia 2009 r., że czwarty sezon Skazanego na śmierć będzie ostatnim – finałowy odcinek został wyświetlony 15 maja 2009 r. Natomiast 24 maja w telewizji Sky1 zostały wyświetlone dwa dodatkowe odcinki. Zaprzestanie realizacji tłumaczone jest wyczerpaniem formuły serialu.

Po 6 latach od finału ostatniego sezonu stacja Fox ogłosiła wiadomość o powstaniu nowego – piątego sezonu Skazanego na śmierć. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 7 kwietnia, a Prison Break wrócił na ekrany 4 kwietnia 2017 roku (premiera w USA). Polska premiera miała miejsce 10 dni później na antenie Canal+ – serial emitowany jest w piątki o 21:00 (oraz w niedzielę o 22:00 na Canal+ Seriale). Amerykański tytuł nowej serii to „Prison Break: 9 Episodes Event Series”, natomiast polski to „Skazany na śmierć: Sequel”.

Nowy sezon „Skazanego na śmierć” będzie liczyć dziewięć odcinków. W nowym sezonie jeszcze raz zobaczymy oryginalną obsadę: Wentwortha Millera (Michael), Dominica Purcella (Lincoln), Sarah Wayne Callies (Sara), Amaury’ego Nolasco (Sucre), Roberta Kneppera (T-Bag), Rockmonda Dunbara (C-Note) oraz Paula Adelsteina (Kellerman). Jak zapowiedziała dyrektor telewizji Fox, która emitować będzie serial i jest jego producentem, w Prison Break 5 ”zobaczymy bohaterów po kilku latach od wydarzeń z ostatniego sezonu. Myślę, że to co zaproponował twórca, Paul Scheuring, jest logicznym poprowadzeniem fabuły”.

Prison Break na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: Prison Break
  • Ograniczenia wiekowe: TV-14
  • Rok produkcji: 2008
  • Ocena: 98 / 100

Poza Prison Break na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Prison Break na Netflix?

Daj nam znać

Jak oglądać Prison Break na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]