Jak oglądać Saturday Night Live na Hulu za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Saturday Night Live

Saturday Night Live (Sobotnia noc na żywo) – cotygodniowy program rozrywkowy amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC.

Program (razem z przerwami na reklamy) trwa 90 minut i jest nadawany w soboty o 23.30 czasu wschodniego ze studia w Nowym Jorku. Nowe wydania emitowane są na żywo. Widowisko składa się z serii skeczy w wykonaniu stałej grupy komików i jednego gościa (prowadzącego) – zwykle znanej osoby ze świata rozrywki, sportu lub polityki. W każdym programie występuje również zaproszony gość muzyczny (czasami jest nim prowadzący).

Program nadawany jest od 1975 (przez pierwszy rok pod nazwą NBC’s Saturday Night). W Polsce archiwalne odcinki emitowane są w stacji Comedy Central Polska.

Z uwagi na pewną dozę improwizacji i emisję na żywo, bez montażu, SNL ma wpływ na amerykańską opinię publiczną. Przykładowo w lutym 1992 w czasie emisji odcinka John Frusciante, gitarzysta zespołu Red Hot Chili Peppers, zepsuł wstęp do utworu „Under the Bridge” i wskutek tego incydentu publiczność dowiedziała się o jego narkotykowym nałogu. Przed wystąpieniem w programie w 2016 roku prawdziwego Donalda Trumpa pod budynkiem, w którym nagrywany jest program rozpoczęła się pikieta w związku z wypowiedziami Trumpa skierowanymi wobec Meksykanów. Do prezesa NBCUniversal dostarczono petycję z 500 tysiącami podpisów przeciwko udziałowi polityka w programie – mimo to doszło do występu, jednak cały udział Trumpa zamykał się w dwunastu minutach. W trakcie programu został nazwany „rasistą” przez innego aktora z SNL, jednakże wyłącznie po to, aby otrzymać oferowane widzom programu w studiu przez jedną z kampanii społecznych 5000 dolarów w zamian za użycie tego słowa.

W grudniu 2017 rozpoczęto emisję polskiej wersji programu, o nazwie SNL Polska.

Saturday Night Live na Hulu w pigułce:

  • Tytuł: Saturday Night Live
  • Ograniczenia wiekowe: TV-14
  • Ocena:  82 / 100
  • Wydawca: NBC

Poza Saturday Night Live na Hulu warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś Saturday Night Live na Hulu?

Daj nam znać

Jak oglądać Saturday Night Live na Hulu za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]