Jak oglądać American Horror Story na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

American Horror Story

AMERICAN HORROR STORY: 1984 | Season 9 Trailer Breakdown, Theories, and Plot Details!

American Horror Story – amerykański serial telewizyjny z elementami horroru, dreszczowca i dramatu. Został stworzony w 2011 roku przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka dla stacji FX, która emituje go od 5 października 2011 roku. W Polsce emituje go od 12 listopada 2011 roku stacja Fox. Serial jest produkowany przez wytwórnie: 20th Century Fox Television, Ryan Murphy Productions i Brad Falchuk Teley-Vision. Do tej pory ukazało się dziewięć sezonów, ponadto stacja zamówiła cztery kolejne.

American Horror Story jest realizowany w formie antologii – każdy sezon stanowi odrębny miniserial, z własną historią, bohaterami i podtytułem. W 2014 roku Ryan Murphy ogłosił, że wszystkie sezony są ze sobą powiązane fabularnie. Od tego samego roku, czyli od sezonu czwartego, w serialu pojawiają się nawiązania do wcześniejszych odcinków, w tym powroty niektórych bohaterów. Wspólnym elementem całego serialu jest obsada, której członkowie powtarzają się w kolejnych odsłonach, zazwyczaj wcielając się w nowe role. Żaden z aktorów nie wystąpił we wszystkich dotychczasowych dziewięciu sezonach. Evan Peters, Sarah Paulson i Lily Rabe jako jedyni ominęli tylko po jednym sezonie.

Pierwszy sezon, Murder House, przedstawia losy mieszkańców nawiedzonego przez duchy domu. Akcja drugiej serii, Asylum, odbywa się w prowadzonym przez Kościół katolicki szpitalu psychiatrycznym. Trzeci sezon, Sabat, skupia się na sabacie czarownic. Czwarta seria, Freak Show, przedstawia złożoną z dziwadeł trupę cyrkową. Akcja piątego sezonu, Hotelu, odbywa się w zamieszkałym przez duchy i wampiry hotelu. Szósta seria, Roanoke, przedstawia losy bohaterów prześladowanych przez duchy mieszkańców zaginionej kolonii Roanoke. Siódmy sezon, Kult, skupia się na działalności sekty. Ósma seria, Apokalipsa, przedstawia wywołaną przez Antychrysta apokalipsę. Dziewiąty sezon, 1984, skupia się na nawiedzonym przez duchy obozie letnim.

American Horror Story zdobył uznanie krytyków i został nagrodzony ponad siedemdziesięcioma nagrodami, między innymi szesnastoma Emmy i dwoma Złotymi Globami. Po pierwszych czterech sezonach serial był nominowany do Emmy w kategorii najlepszego miniserialu. Szczególe uznanie zdobyła obsada – Emmy za swoje role zdobyli Jessica Lange (dwukrotnie), James Cromwell i Kathy Bates, zaś Złoty Glob – Lange i Lady Gaga. Nieprzerwanie od premiery serial notuje kilkumilionową publiczność podczas premierowych emisji w FX i jest jednym z najchętniej oglądanych programów amerykańskiej telewizji kablowej.

American Horror Story na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: American Horror Story
  • Ograniczenia wiekowe: TV-MA
  • Rok produkcji: 2016
  • Ocena: 90 / 100

Poza American Horror Story na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś American Horror Story na Netflix?

Daj nam znać

Jak oglądać American Horror Story na Netflix za darmo?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]