Flash (serial telewizyjny 2014)

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from Warner Bros. Television

Flash (ang. The Flash) – amerykański serial telewizyjny z gatunku science fiction, którego twórcami są Greg Berlanti, Andrew Kreisberg oraz Geoff Johns. Serial jest spin-offem serialu Arrow, którego twórcami również są Berlanti i Kreisberg. Serial jest emitowany od 7 października 2014 roku przez The CW.

Głównym bohaterem serialu jest Barry Allen, znany również jako superbohater o pseudonimie Flash (w tej roli Grant Gustin), który zadebiutował w serialu Arrow, w ósmym odcinku drugiego sezonu (The Scientist).

W Polsce serial po raz pierwszy wyemitowała stacja TV Puls 2 listopada 2015 roku, a następnie emitowany na kanale AXN od 1 lutego 2016 roku.

7 stycznia 2020 roku potwierdzono produkcję siódmego sezonu.

Serial opowiada o Barrym Allenie, który w wyniku uderzenia przez piorun z pobliskiego laboratorium, zyskał nadludzkie moce – stał się najszybszym człowiekiem na świecie. Strzeże on porządku w mieście Central City jako superbohater Flash.

Grant Gustin

Candice Patton

Rick Cosnett

Danielle Panabaker

Carlos Valdes

Tom Cavanagh

Jesse L. Martin

Keiynan Lonsdale

Tom Felton

Hartley Sawyer

Jessica Parker Kennedy

8 maja 2014 roku stacja The CW zamówiła serial na sezon telewizyjny 2014/15, natomiast 21 października 2014 zamówiła pełny sezon serialu, przez co pierwszy sezon składa się z 23 odcinków.

Jest to drugi serial telewizyjny który przedstawia przygody Barry’ego Allena. Pierwszym był emitowany w latach 1990–1991 serial Flash z Johnem Wesley Shippem w roli głównej. Shipp występuje gościnnie również w nowej produkcji o przygodach superbohatera w roli Henry’ego Allena.

11 stycznia 2015 roku stacja The CW prolongowała produkcję serialu o kolejny, drugi już sezon. 11 marca 2016 roku stacja The CW ogłosiła przedłużenie serialu o kolejny, 3. sezon. 8 stycznia 2017 roku, stacja The CW ogłosiła oficjalnie przedłużenie serialu o czwarty sezon. 2 kwietnia 2018 roku, stacja The CW ogłosiła oficjalnie przedłużenie serialu o piąty sezon. 31 stycznia 2019 roku potwierdzono produkcję szóstego sezonu.

Na początku stycznia 2020 roku stacja The CW ogłosiła zamówienie sezonu siódmego.

Daj nam znać

Flash (serial telewizyjny 2014)

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]