Gdzie jest mój agent?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Gdzie jest mój agent? (fr. Dix pour cent) – francuski komediowo-obyczajowy serial telewizyjny, produkowany na zlecenie publicznego nadawcy France Télévisions. Światowa prapremiera serialu miała miejsce 25 września 2015 na antenie szwajcarskiego kanału RTS Un, zaś w swojej rodzimej Francji jest emitowany premierowo od 14 października 2015 roku na antenie France 2. Prawa do dystrybucji w Polsce posiada platforma Netflix. Wyemitowano 18 odcinków podzielonych na 3 sezony, trwa produkcja sezonu czwartego.

Twórczynią koncepcji serialu i jego scenarzystką wiodącą jest Fanny Herrero. Kierownikiem artystycznym pierwszego sezonu, w tym reżyserem premierowego odcinka, był Cédric Klapisch.

Akcja serialu rozgrywa się w prestiżowej paryskiej agencji aktorskiej ASK, reprezentującej interesy wielu gwiazd francuskiego kina i telewizji. Głównymi bohaterami jest czwórka wiodących agentów ASK, starających się uratować firmę po nagłej śmierci jej charyzmatycznego założyciela.

Charakterystyczną cechą serialu są gościnne występy autentycznych francuskich gwiazd. Choć występują one pod własnymi nazwiskami, co ma stworzyć złudzenie realizmu, w istocie grają fikcyjne wersje samych siebie, zaś przypisywane im sytuacje czy zachowania są tworzone przez scenarzystów.

Daj nam znać

Gdzie jest mój agent?

[ Treść artykułu jest chroniona dzięki Plagiashield ]