Jak oglądać High School Musical na Netflix za darmo?

High School Musical

I Still Believe (2020 Movie) Official Trailer | KJ Apa, Britt Robertson

High School Musical – nagrodzony Nagrodą Emmy w kategorii „Outstanding Children’s Program” („Najlepszy Program Dziecięcy”) amerykański film telewizyjny, pierwsza część serii High School Musical. Wyemitowany premierowo 20 stycznia 2006 r. w Disney Channel, odniósł największy sukces ze wszystkich produkcji Disney Channel Original Movie. Z tego powodu nakręcono sequele – High School Musical 2 (2007, film telewizyjny) i High School Musical 3 (2008, film kinowy). Jest pierwszym w historii DCOM filmem mającym kontynuację kinową. Zakończyły się prace nad spin-offem High Stakes, który zadebiutował w 2011 roku. Ścieżka dźwiękowa filmu była najczęściej kupowanym albumem 2006 roku w USA.

High School Musical był najczęściej oglądanym filmem 2006 roku w Disney Channel, gromadząc przed telewizorami 7.7 mln widzów w czasie premiery w USA. W UK premiera zgromadziła 789 tys widzów (zaś pierwszy weekend emisji obejrzało 1.2 mln widzów), co stanowi drugi w historii Disney Channel UK rekord oglądalności w 2006 roku. 29 grudnia 2006 film wyemitował BBC i jest to pierwszy DCOM tam wyświetlany. 2 grudnia tego samego roku film wyemitował polski Disney Channel, a 30 grudnia – TVP1.

Zobacz więcej  Jak oglądać Phineas and Ferb na Netflix za darmo?

Przez wielu uważany za adaptację Romea i Julii, High School Musical opowiada o dwojgu uczniach liceum w East High z dwóch innych klik – Troyu Boltonie (Zac Efron), kapitanie szkolnej drużyny koszykarskiej Dzikie Koty, i Gabrielli Montez (Vanessa Hudgens), dziewczynie z kółka naukowego kochającej się uczyć.

High School Musical na Netflix w pigułce:

  • Tytuł: High School Musical
  • Ograniczenia wiekowe: TV-G
  • Rok produkcji: 2006
  • Ocena: 64 / 100

Poza High School Musical na Netflix warto zobaczyć też:

Czy oglądałeś High School Musical na Netflix?

Jak oglądać High School Musical na Netflix za darmo?

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator