Soy Luna

Soy Luna (pol. dosł. Jestem Luna) – argentyńska telenowela, która pojawiła się na ekranach 14 marca 2016 roku. Producentem serialu jest argentyński koncern telewizyjny Pol-ka, – ten sam, który wyprodukował telenowelę Violetta, a twórcą: Disney Channel Latin América we współpracy z Disney Europe i Middle East & Africa (EMEA).

Polska premiera miała miejsce 16 maja 2016 roku o 18:00 w Disney Channel. Premiera drugiego sezonu w Polsce nastąpiła 18 września 2017 roku o 19:30 w Disney Channel. Od 13 kwietnia 2018 roku pierwszy sezon serialu jest dostępny na platformie Netflix.

W serialu występuje międzynarodowa obsada, na czele z meksykańską aktorką Karol Sevilla w roli Luny oraz włoskim aktorem i gwiazdą Disney Channel Ruggero Pasquarellim. Serial miał swoją premierę w Disney Channel w całej Ameryce Łacińskiej i Europie w 2016 roku. Soy Luna ma łączyć w sobie komedię, dramat i romans, zawierać wiele tajemnic i oryginalną muzykę. Grają w nim Meksykanin Michael Ronda, argentyńscy aktorzy Valentina Zenere, Agustín Bernasconi, Lionel Ferro, Carolina Kopelioff, Katja Martínez, Chiara Parravicini i Malena Ratner, a także Hiszpanka Ana Jara oraz Chilijczyk Jorge López. Produkcja serialu – składającego się z 80 odcinków po 45 minut – rozpoczęła się latem 2015 roku. Reżyserami są Jorge Nisco i Martín Sabán.

7 lutego 2016 roku została wyemitowana krótka, bo siedmiominutowa zapowiedź serialu – Soy Luna: Asi comienza la historia (pol. Soy Luna: Tak zaczyna się historia…). 6 marca 2016 roku została wyemitowana 24-minutowa zapowiedź serialu. Serial miał swoją premierę 14 marca 2016 roku.

Serial został przedłużony o drugi sezon, którego premiera miała miejsce dnia 17 kwietnia 2017 na Disney Channel w Ameryce Łacińskiej.

W 2017 roku Disney Channel Latin América oficjalnie potwierdził produkcję sezonu trzeciego, którego premiera miała miejsce dnia 16 kwietnia 2018 na Disney Channel w Ameryce Łacińskiej.

Luna (Karol Sevilla) jest nastolatką z Meksyku, która szczęśliwie jedzie przez życie na wrotkach. Jak każda dziewczyna w jej wieku, mieszka wraz ze swoją rodziną, chodzi do szkoły i ma swoją grupę znajomych. Ma również pracę jako dostawca w restauracji typu fast food. Luna spędza większość swojego czasu na wrotkach na nabrzeżu swego ukochanego miasta, słuchając piosenek skomponowanych przez jej najlepszego przyjaciela, Simóna (Michael Ronda). Ale jej życie przybiera jednak niespodziewany obrót, gdy jej rodzice otrzymują propozycję niemożliwą do odrzucenia…, jutro rodzina Valente musi opuścić swój ukochany dom i przenieść się do innego kraju, do Argentyny. Luna musi przystosować się do nowego życia, nowych przyjaciół i nowej szkoły, gdzie spotyka się świat luksusu i elit, który niewiele ma z nią wspólnego. Luna szuka schronienia w swojej jeździe na wrotkach, a przez nie odkrywa tor wrotkarski, Jam & Roller, który oferuje jej nowy wszechświat na kołach. Podczas tego nowego etapu w swoim życiu Luna rozwija swoją pasję do jazdy i tańca na wrotkach oraz odkrywa drogę do nowych przyjaciół i pierwszej miłości, którą znajduje w osobie zupełnie innej od niej samej, Matteo (Ruggero Pasquarelli). Na przeszkodzie stoi jednak najpopularniejsza dziewczyna w szkole i dziewczyna Matteo, Ámbar (Valentina Zenere), która za wszelką cenę chce uczynić życie Luny niemożliwym. Również podczas rozwijania swych pasji, Luna może być o krok od odkrycia swojej prawdziwej tożsamości.

Zobacz więcej  Szkoła dla elity

Po skończonych wakacjach wszyscy wracają na kolejny rok w Blake South Collage, ale to nie wszystko, ponieważ Tamara, administratorka Jam&Roller, opuszcza wrotkowisko, a jej

miejsce ma zająć tajemnicza Juliana która ma być również trenerką Luny i jej przyjaciół. W rezydencji jest napięcie, ponieważ Sharon odkryła prawdę o Sol Benson i zrobi wszystko,

aby Luna nie poznała swojej prawdziwej tożsamości. Czy tajemnica wyjdzie na jaw? Jak potoczą się losy związku Luny i Matteo?

Luna w końcu odkryła prawdę o Sol Benson, ale to nie ułatwiło niczego. Zbliża się dla niej sprawdzian dorosłości. Ámbar upokarza ją jeszcze bardziej. Luna jest na ostatnim roku

Zobacz więcej  Dom z papieru

w Blake i musi postanowić co będzie robić, gdy skończy szkołę. Jak by tego było mało Simón bardzo zbliżył się do Ámbar…

Część obsady została potwierdzona 16 czerwca 2015, a dalsza część 12 sierpnia 2015 roku.

Udział wzięli:

oraz:

W pozostałych rolach:

i inni

Reżyseria: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
Dialogi:

Opracowanie: SDI Media Polska
Dźwięk: Łukasz Fober
Koordynator projektu: Ewa Krawczyk

Lektor tyłówki: Piotr Bajtlik (odc. 80)

10 grudnia 2017 roku odbyła się premiera filmu koncertowego „Soy Luna en Concierto – México”. Film przedstawia koncert obsady serialu w Meksyku podczas trasy koncertowej „Soy Luna en Concierto”.

Soy Luna en Concierto (2017)

Trasa została potwierdzona 25 września 2016 roku w wywiadzie telewizyjnym który udzieliła Karol Sevilla. Trasa rozpoczęła się 24 marca 2017 w Buenos Aires, a skończyła się 30 września tego samego roku w São Paulo (tour obejmował wyłącznie Amerykę Łacińską).

Soy Luna LIVE (2018)

Tour po Europie został potwierdzony w listopadzie 2017 roku. Rozpoczął się 5 stycznia 2018 roku w Barcelonie, a skończył się 9 kwietnia tego samego roku w Brukseli.

Soy Luna en vivo (2018)

Trzecia trasa koncertowa obejmująca Amerykę Łacińską rozpoczęła się 15 czerwca 2018 roku w Buenos Aires, a zakończyła się 19 listopada w tym samym mieście i tego samego roku.

17 sierpnia 2018 roku miał premierę film dokumentalny „Soy Luna. The Journey” opowiadający o nagrywaniu serialu oraz o wspomnieniach obsady z serialem.

Polska premiera filmu z tytułem „Soy Luna. Podróż” odbyła się 21 kwietnia 2019 roku na portalu YouTube.

Was this post helpful?

Soy Luna

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator