Tom Ellis

Jak oglądać {netflix3wiki} na Netflix

Image by/from ploevoch

Thomas John Ellis, lepiej znany jako Tom Ellis (ur. 17 listopada 1978 w Cardiff) – brytyjski aktor telewizyjny i filmowy.

Urodził się w Cardiff w Walii jako jedyny syn i jedno z czwórki dzieci pastora Kościoła Baptystów – Christophera Johna Ellisa i jego żony Marilyn Jean (z domu Hooper). Jego wujek (starszy brat ojca), Robert Anthony Ellis to także pastor Kościoła Baptystów, teolog i dyrektor Regent Park College w Oksfordzie w Anglii. Jego dziadkowie to John Ellis (syn Emmie Ellis) i Joyce Doreen Jones. Dorastał z trzema siostrami. Uczęszczał do High Storrs School w Sheffield. Był waltornistą w City of Sheffield Youth Orchestra. Obsługiwał Sheffield Wednesday Football Club. Studiował aktorstwo w Royal Scottish Academy of Music and Drama w Glasgow.

Zobacz więcej  Gdzieś pomiędzy

Debiutował na małym ekranie w roli Franka Bennetta w filmie BBC Nice Guy Eddie (2001). Wystąpił w telewizyjnej adaptacji powieści Charlesa Dickensa Życie i przygody Nicholasa Nickleby (The Life and Adventures of Nicholas Nickleby, 2001) u boku Jamesa D’Arcy’ego i Charlesa Dance’a jako John Browdie. W serialu BBC One Pasja (The Passion, 2008) zagrał postać apostoła Filipa. Przełomem stała się postać Lucifera Morningstara w serialu Fox / Netflix Lucyfer (Lucifer), który miał swoją premierę 25 stycznia 2016.

W wieku 26 lat został po raz pierwszy ojcem, kiedy jego była dziewczyna Estelle Morgan urodziła ich córkę Norę Ellis (w maju 2005). Jego dobry przyjaciel James McAvoy zapoznał go 5 listopada 2005 z o dziewięć lat starszą Tamzin Outhwaite, z którą wziął ślub 11 czerwca 2006. Mają dwie córki: Florence Elsie (ur. 17 czerwca 2008) i Marnie Mae (ur. 1 sierpnia 2012). Jednak 28 kwietnia 2014 doszło do rozwodu. 1 czerwca 2019 r. ożenił się po raz drugi z długoletnią partnerką Meaghan Oppenheimer.

Zobacz więcej  Mój sąsiad Totoro

Was this post helpful?

Tom Ellis

A może poprostu skorzystaj ze...

streamlocator